Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – PAMIĘTAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE!

Strona główna » Aktualności » DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – PAMIĘTAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE!

bezpieczeństwo

 

Apel Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu

Co roku dzień 1 listopada był dniem, kiedy na cmentarzach były tłumy, a ruch drogowy był znacznie większy. Teraz apelujemy o rozsądek i rozłożenie wyjazdów na cmentarze w czasie. Z uwagi na ciągle rosnącą liczbę zakażeń wirusem COVID-19, zwracamy się o przemyślane wyjście, czy wyjazd na święta i być może wybranie innego dnia. Pamiętajmy również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Apelujemy do kierowców o ostrożność, rozwagę oraz zwracanie uwagi na znaki drogowe i polecenia funkcjonariuszy. Pieszym również przypominamy o ostrożności i odblaskach!

 

Od lat przełom października i listopada jest dla policjantów ruchu drogowego czasem wytężonej pracy. Wzmożony ruch na ulicach w okresie 1 listopada, przewidywany jest również i teraz. Obecna sytuacja związana z pandemią nakłania jednak do zastanowienia się nad wyborem innego terminu wyjazdu na cmentarze. Liczba zakażeń wirusem COVID-19 wciąż rośnie, dlatego apelujemy od osób starszych i dyspozycyjnych, aby przemyślały możliwość odwiedzenia cmentarzy w inny niż 1 listopada dzień. Przypominamy też o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa: zachowanie dystansu społecznego i zasłanianiu nosa i ust.

Na drogach zapewne będzie wzmożony ruch pojazdów i pieszych, dlatego większa ilość policjantów będzie dbać o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu zawierciańskiego. Już dziś od wczesnych godzin rannych prowadzone są policyjne działania, realizowane pod nazwą „Wszystkich Świętych”. Akcja potrwa do 2 listopada 2020 roku. W tym czasie policjanci na wielu skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych będą ręcznie sterować ruchem. Działania mundurowych mają zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg i utrzymać płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych. Policjanci będą zwracać uwagę zarówno na prędkość, jak i trzeźwość kierujących.

 

Przypominamy pieszym o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych w terenie niezabudowanym po zmroku. Oczywiście zachęcamy wszystkich do używania odblasków, również w terenie zabudowanym. Apelujemy też do pieszych, odwiedzających groby bliskich, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych.

Oto najważniejsze zasady, które pomogą nam w tym czasie:

  • Pamiętaj - polecenia policjanta kierującego ruchem są ważniejsze od sygnałów świetlnych i znaków drogowych! Jeżeli policjant zabroni wjazdu, to nie ma czasu na dyskusje i wdawanie się w polemikę. Trzeba stosować się do poleceń.
  • Parkuj samochód zgodnie z przepisami, w dozwolonych miejscach. Zadbaj o to, aby Twój samochód nie blokował wjazdu lub wyjazdu z drogi, bądź dostępu do wcześniej prawidłowo zaparkowanego pojazdu.
  • Nie pozostawiaj w samochodzie wartościowych przedmiotów w widocznym miejscu. Mogą one stać się łatwym łupem dla złodziei.
  • Jeżeli wyjeżdżamy na dłużej, zadbajmy również o nasze mieszkania - czujne oko sąsiada jest najlepszym sposobem na odstraszenie złodzieja!

Przypominamy, że w dniu 31 października 2020 r. w godz. 18.00 do 22.00 oraz w dniu 1 listopada 2020 r. w godz. 8.00 do 22.00 na wszystkich drogach obowiązywać będzie zakaz poruszania się pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

 

APEL ŚLĄSKIEJ POLICJI

https://slaska.policja.gov.pl/kat/informacje/wiadomosci/298706,Dzien-Wszystkich-Swietych-nie-czekajmy-do-1-listopada.html

 

 

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2020-10-30 11:53:00

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • DSCF7799-11-11-20r
  • DSCF7798-11-11-20r
  • DSCF7795-11-11-20r
  • DSCF7794-11-11-20r
  • DSCF7791-11-11-20r
  • DSCF7790-11-11-20r
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy