Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Zadbaj o bezpieczeństwo dziecka nad wodą!

Strona główna » Aktualności » Zadbaj o bezpieczeństwo dziecka nad wodą!

 

Odpoczynek nad wodą to ulubiona forma spędzania wolnego, letniego czasu. Wodne kąpiele szczególnie lubiane są przez najmłodszych. Niestety chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. Pamiętajmy o bezpieczeństwie naszych podopiecznych!

Słoneczne dni i wysoka temperatura zachęcają do spędzania wolnego czasu nad wodą. Szczególnie dzieci lubią taką formę wypoczynku. Przebywając nad akwenami, dbajmy o bezpieczeństwo swoje, ale przede wszystkim zapewnijmy je najmłodszym, którzy nieświadomi zagrożeń często narażeni są na szczególne niebezpieczeństwo.

 

Przypominamy!

Bez względu na wiek dziecka, nie zostawiaj go nawet na chwilę bez opieki.

Bądź blisko bawiącego się przy linii brzegowej malucha. Miej go cały czas na oku.

Podczas kąpieli towarzysz dziecku. Bądź obok niego i stale je obserwuj. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii. Załóż dziecku tzw. dmuchane rękawki, czy koła, które pozwolą utrzymać malucha na powierzchni wody.

Wybieraj strzeżone kąpieliska, a wchodząc do wody, pamiętaj, że można w niej natrafić na prądy, wiry, przedmioty leżące na dnie lub kamienie. To wszystko ma wpływ na bezpieczeństwo twoje i twojego podopiecznego.

Słońce, alkohol i woda to fatalne połączenie, szczególnie wtedy, gdy masz pod opieką dziecko. Nawet niewielka ilość alkoholu zaburza koncentrację. Spowalnia też reakcję co w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia ma ogromne znaczenia. Im szybsza reakcja i pomoc, tym większe są szanse na szczęśliwy finał zdarzenia.

Pamiętaj o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą i nie narażaj dziecka na jakiekolwiek niebezpieczeństwo!

Pamiętaj!
To od ciebie zależy bezpieczeństwo twoich dzieci, a udane wakacje to bezpieczne wakacje!


 

Źródło:

https://zawiercie.policja.gov.pl/

 

 

 

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2021-07-14 14:05:05

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • Udorz2021rocznica100
  • Udorz2021rocznica99
  • Udorz2021rocznica98
  • Udorz2021rocznica97
  • Udorz2021rocznica96
  • Udorz2021rocznica94
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy