Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina Żarnowiec położona jest w północno-wschodniej części województwa śląskiego, na granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego, nad rzeką Pilicą. Tereny gminy leżą na pograniczu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej oraz Wyżyny Miechowskiej. Ich południowa część znajduje się w otulinie Parku Krajobrazowego „Orlich Gniazd”. Krajobraz ma charakter równinny i zdominowany jest przez pola i łąki.

Gmina z historią

: Preloader. : Preloader.

Aktualności

Klub Młodego Programisty w nowej odsłonie

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Klub Młodego Programisty w nowej odsłonie

 

Cyfryzacja KPRM

Nie minęły jeszcze trzy miesiące od zakończenia zimowej edycji warsztatów z Klubem Młodego Programisty online, a my mamy już nową propozycję. Przygotowaliśmy dla Was dwa bezpłatne e-learningowe kursy. Zapraszamy na platformę OSE IT Szkoła!

 

Były już zajęcia stacjonarne, były warsztaty online, tym razem wracamy z kursami na platformie e-learningowej OSE IT Szkoła.

Wstąp do klubu

Jeśli chcecie zacząć programować, koniecznie powinniście do nas dołączyć. Trenerzy Klubu Młodego Programisty w ciągu ośmiu spotkań przeprowadzą Was przez najważniejsze funkcjonalności języka Scratch – znanego i lubianego wśród początkujących adeptów programowania.

Kluby Młodego Programisty, czyli punkty warsztatowe z nauką programowania działające pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji (obecnie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów) i Państwowego Instytutu Badawczego NASK, powstały w październiku 2018 r. i były zlokalizowane w 16 miastach. W maju 2020 r. z uwagi na sytuację epidemiczną stacjonarne zajęcia przenieśliśmy do sieci, tworząc nową edycję akcji – Klub Młodego Programisty online. Kolejny raz przekonaliśmy się wtedy, jaką siłę oddziaływania ma internet!

– W związku z dużym zainteresowaniem dwiema edycjami warsztatów online, postanowiliśmy wykorzystać scenariusze wypracowane w ramach webinarów i przygotowaliśmy kolejną odsłonę zajęć – programowanie z Klubem Młodego Programisty na platformie OSE IT Szkoła – mówi minister Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. – Kursy kierujemy przede wszystkim do szkół i nauczycieli, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystali z nich także inni zainteresowani. Wystarczy się zarejestrować. Zapraszamy – dodaje.

Kursy są całkowicie bezpłatne i mogą być realizowane zarówno indywidualnie przez dzieci w wieku 6–12 lat, jak i w szkole na zajęciach zintegrowanych (w klasach 1–3) lub na lekcjach informatyki (w klasach 4–6). To też świetny pomysł na naukę zdalną. Już dziś każdy nauczyciel może założyć konta swoim uczniom i wraz z nimi realizować kurs programowania, mając dodatkowo możliwość monitorowania ich postępów.

Nauka przez zabawę

Z myślą o różnych grupach wiekowych przygotowaliśmy nie jeden, a dwa kursy! Są to:

  • „Programowanie w Scratch Junior z Klubem Młodego Programisty” – skierowany do młodszych dzieci (6–9 lat) i tych wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji spróbować swoich sił w kodowaniu.
  • „Programowanie w Scratch 3.0 z Klubem Młodego Programisty” – na ten kurs zapraszamy przede wszystkim starszych uczniów szkół podstawowych (dzieci w wieku 9–12 lat) i tych, którzy czują, że w Scratchu Juniorze programować mogą nawet z zamkniętymi oczami.

Oba kursy w metodyczny i merytoryczny sposób wprowadzą uczniów w świat programowania blokowego. Od podstaw, krok po kroku, uczestnicy kursu nauczą się tworzyć – najpierw mniej, a później już nieco bardziej złożone – programy w wizualnym języku programowania Scratch. Dowiedzą się, jaką rolę w programowaniu mają konstrukcje warunkowe, pętle, funkcje oraz zmienne. Nauczą się także debugować błędy, a wszystko poprzez przygotowywanie krótkich animacji i gier w aplikacjach Scratch Junior i Scratch 3.0. Musicie tego spróbować!

W nagraniach spotkacie ponownie trenerów Klubu Młodego Programisty – Annę Świć i Rafała Mitkowskiego, którzy w przystępny sposób przeprowadzą Was przez kolejne moduły i pozwolą odczarować świat programowania.

W skład każdego kursu wchodzą filmy instruktażowe oraz dodatkowe materiały dla uczniów i nauczycieli (a także rodziców). Czas trwania pojedynczego filmu instruktażowego dostosowany jest do wieku oraz możliwości rozwojowych dzieci. Uwzględnia też długość typowej lekcji.

Po ukończeniu kursu uczestnicy mogą podejść do testu sprawdzającego wiedzę i nabyte umiejętności, którego prawidłowe rozwiązanie uprawnia do pobrania certyfikatu potwierdzającego ukończenie szkolenia.

Dołącz do nas!

Kursy znajdziecie na portalu OSE IT Szkoła. To platforma edukacyjna z dostępem do bezpłatnych materiałów i kursów e‑learningowych z zakresu m.in. programowania i bezpiecznego korzystania z internetu, które skierowane są zarówno do uczniów, jak i nauczycieli. W kursach można uczestniczyć w dogodnym miejscu i czasie, na dowolnym urządzeniu.

– Platforma OSE IT Szkoła funkcjonuje w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, czyli programu dającego szkołom w całej Polsce możliwość podłączenia szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu. Zintegrowanie materiałów przygotowywanych w ramach KMP z zasobami OSE IT Szkoły było tylko kwestią czasu – platforma jest bowiem miejscem, które odpowiada na potrzeby edukacyjne współczesnej szkoły, otwartej na nowe technologie. Każdy użytkownik może samodzielnie planować swoją ścieżkę edukacyjną i z pewnością znajdzie tu coś dla siebie, bo OSE IT Szkoła to nie tylko kursy e-learningowe, ale też wykłady, scenariusze lekcji i różnego rodzaju publikacje związane z tematyką nowoczesnych technologii – mówi Agnieszka Żeglińska, dyrektor ds. Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Ekosystemu OSE w NASK.  

Jeśli jesteście nauczycielami lub rodzicami i chcecie zachęcić swoich uczniów/swoje dzieci do wzięcia udziału w naszych kursach – wejdźcie na platformę OSE IT Szkoła i załóżcie konto. Następnie, w zależności od grupy wiekowej, wybierzcie odpowiedni kurs:

  • „Programowanie w Scratch Junior z Klubem Młodego Programisty” -> przejdź do kursu
  • „Programowanie w Scratch 3.0 z Klubem Młodego Programisty ” -> przejdź do kursu

Tam znajdziecie wszystkie informacje – instrukcję poruszania się po platformie OSE IT Szkoła dla nauczycieli, która wyjaśni, jak zarządzać grupami uczniów i monitorować ich postępy na platformie, a także przewodnik po kursie i słowniczek niezbędnych pojęć.

Jeśli szukacie dodatkowych materiałów, z których możecie korzystać, rozpoczynając przygodę z programowaniem, koniecznie zajrzyjcie do naszych zasobów dostępnych na stronie gov.pl/koduj. Stale ją dla Was ulepszamy! Jeśli nie mieliście okazji dołączyć do naszych cykli spotkań z programowaniem, nic straconego – wszystkie webinary także znajdziecie na gov.pl/koduj. Możecie je obejrzeć w dogodnym dla Was czasie.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania lub pomysły, piszcie do nas na adres: programowanie@mc.gov.pl

 

Źródło:

https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/wiadomosci

 

 

 

04

MAR

2021

341

razy

czytano

1469/4454

zarnowiec.pl

Najnowsze aktualności

: Kontrole zbiorników bezodpływowych (szamb) oraz ...
: Preloader. : Preloader.

zarnowiec.pl

Nowa

Kontrole zbiorników bezodpływowych (szamb) oraz ...

23

lip

2024

: Nowa edycja programu "Mój Prąd"
: Preloader. : Preloader.

zarnowiec.pl

Nowa

Nowa edycja programu "Mój Prąd"

23

lip

2024

: Podziękowanie dla strażaków
: Preloader. : Preloader.

zarnowiec.pl

Nowa

Podziękowanie dla strażaków

23

lip

2024

: Ostrzeżenia meteorologiczne: UPAŁ
: Preloader. : Preloader.

zarnowiec.pl

Nowa

Ostrzeżenia meteorologiczne: UPAŁ

22

lip

2024

: Budowa sieci wodociągowej z przyłączami
: Preloader. : Preloader.

zarnowiec.pl

Nowa

Budowa sieci wodociągowej z przyłączami

19

lip

2024

: INFORMACJA DLA OSÓB ZDAJĄCYCH EGZAMIN PAŃSTWOWY NA ...
: Preloader. : Preloader.

zarnowiec.pl

Nowa

INFORMACJA DLA OSÓB ZDAJĄCYCH EGZAMIN PAŃSTWOWY NA ...

19

lip

2024

Polecamy

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu

Parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła w Chlinie

Muzeum-Galeria w Woli Libertowskiej

Geoportal - Powiat Zawierciański

Łany Wielkie

Logo serwisu.

Gmina Żarnowiec

:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
: ePUAP - Strefa klienta
: Kącik przedsiębiorcy
: Wojskowa Komenda Uzupełnień w Będzinie
: Lokalna Grupa Działania "Perła Jury"
: Związek Gmin Jurajskich
: Serwis Województwa Śląskiego
: OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ w Żarnowcu
: Rynek Rolny - Giełda rolna i ogłoszenia rolnicze
: Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Żarnowcu
: Gminna Biblioteka Publiczna w Żarnowcu
: Szkoła Podstawowa im. Haliny Grabowskiej "Zety" w Chlinie
: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarnowcu
: Przedszkole Publiczne w Żarnowcu
: informacje i usługi przyjazne obywatelom
: Serwis Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia
: Koronawirus: informacje i zalecenia
: Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Zawierciu
: Starostwo Powiatowe w Zawierciu
: Urząd Skarbowy w Zawierciu
: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu
: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu
: Szpital Powiatowy w Zawierciu
: Powiatowy Urząd Pracy
: Umów wizytę w urzędzie skarbowym
Gmina Żarnowiec

Do góry

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Ukryj moduł.