Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina Żarnowiec położona jest w północno-wschodniej części województwa śląskiego, na granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego, nad rzeką Pilicą. Tereny gminy leżą na pograniczu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej oraz Wyżyny Miechowskiej. Ich południowa część znajduje się w otulinie Parku Krajobrazowego „Orlich Gniazd”. Krajobraz ma charakter równinny i zdominowany jest przez pola i łąki.

Gmina z historią

: Preloader. : Preloader.

Aktualności

Rusza projekt „Cyfrowy e-wolontariusz”!

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Rusza projekt „Cyfrowy e-wolontariusz”!

 

Zostań cyfrowym e-wolontariuszem i pomóż seniorom w tym trudnym dla nich czasie! To nic nie kosztuje, wystarczy wypełnić krótką ankietę.

Akcja „Cyfrowy e-wolontariusz” to nowy komponent Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów.

W czwartek w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej odbyła się na ten temat konferencja prasowa, w której wzięli udział minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - Adam Andruszkiewicz, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej - Piotr Mazurek, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech - Justyna Orłowska, poseł na Sejm RP Anita Czerwińska, prezydent Otwocka Jarosław Margielski oraz prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Międzypokoleniowa solidarność

- Chcemy zaprosić młodych ludzi do kolejnego komponentu Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Od dziś na stronie www.wspierajseniora.pl można zgłosić się poprzez zakładkę „Cyfrowy e-wolontariusz”, aby pomóc seniorom w zakresie cyfryzacji - powiedział Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Adam Andruszkiewicz

Zaznaczył także, że w czasach pandemii seniorzy powinni ograniczać wyjścia z domu, dlatego w jak największym stopniu promujemy cyfryzację usług publicznych, dzięki czemu sprawy urzędowe, takie jak korespondencja z urzędem gminy, wnioski do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, czy Internetowe Konto Pacjenta można załatwić przy własnym komputerze, bez konieczności wizyty w urzędzie.

Takie ułatwienie umożliwia profil zaufany, który - jak podkreślił minister Adam Andruszkiewicz - posiada już prawie 8,5 milionów Polaków.

- Dziękuję młodym ludziom - wolontariuszom - za ich dotychczasowe zaangażowanie i zachęcam młode pokolenie do pomocy seniorom również w sposób zdalny, w zakresie cyfryzacji usług publicznych. To wyraz patriotyzmu i solidarności międzypokoleniowej w trudnym czasie epidemii koronawirusa, w którym to seniorzy są najbardziej narażeni na zachorowanie. Musimy im wspólnie pomagać – również wykorzystując nowe technologie – powiedział sekretarz stanu w KPRM Adam Andruszkiewicz.

Zgłoś się już dziś!

Zostanie cyfrowym e-wolontariuszem jest naprawdę proste. Wystarczy wejść na stronę www.wspierajseniora.pl i kliknąć przycisk „Cyfrowy wolontariusz”. Kolejny krok to wypełnienie prostego formularza zgłoszeniowego. Jeśli to zrobicie – zostaniecie zaproszeni do udziału w webinarium, na którym dowiecie się wszystkiego o dostępności cyfrowych usług publicznych.

Dzięki nabytej wiedzy, ale i swojemu doświadczeniu, cyfrowi e-wolontariusze będą pomagali seniorom, którzy zgłoszą potrzebę nauki załatwiania spraw online, czy też po prostu korzystania z komputera lub z internetu. Seniorzy swoje potrzeby zgłaszają dzwoniąc na infolinię - 22 505 11 11.

Po otrzymaniu takiego zgłoszenia - miejscowy ośrodek pomocy społecznej skontaktuje seniora z przeszkolonym e-wolontariuszem.

Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg wskazała, że Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów funkcjonuje już dwa tygodnie i wciąż się rozwija.

- Na dzisiaj mamy zgłoszenia od ponad 10 tysięcy seniorów i blisko tyle samo wolontariuszy. Bardzo się cieszę, że dzisiaj dołączają do nas wolontariusze cyfrowi – powiedziała szefowa Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

- Myślę, przedstawione przez ministra Adama Andruszkiewicza i minister Justynę Orłowską, inicjatywy - tzn. nowe technologie, kwestie związane z internetem i z możliwościami dostępu do usług publicznych bez wychodzenia z domu to jeden z niewielu obszarów, w którym to młodsi mogą przekazać swoją wiedzę osobom starszym. Chcemy, aby seniorzy zostali bezpiecznie w domu. Dlatego deklarujemy w stu procentach współpracę w tym zakresie. Jestem przekonany, że środowiska, które do tej pory angażują się w Korpus będą angażowały się w działania e-usług i e-wolontariatu – zaznaczył Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej Minister Piotr Mazurek.

Wspieraj seniora

- Duża część Polaków pomaga także w sposób cyfrowy, dlatego chcemy wesprzeć te osoby, które angażują się w pomoc cyfrową i w podnoszenie tych kompetencji wśród osób, które tego potrzebują. Dlatego będziemy nagradzać certyfikatem cyfrowego wolontariusza – zapowiedziała Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech Justyna Orłowska.

Poseł na Sejm RP Anita Czerwińska mówiła o tym jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi i zachęcała wszystkich seniorów, aby nie bali się korzystać ze wsparcia wolontariuszy, kiedy tego potrzebują.

Prezydent Otwocka Jarosław Margielski podkreślał, że Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów to cenna inicjatywa, która pozwala wykorzystać potencjał drzemiący w lokalnych społecznościach. Przedstawił także w jaki sposób - na przykładzie Otwocka - odbywa się pomoc organizowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej, który informuje seniora, kto dokładnie będzie niósł mu pomoc. Dzięki temu można wykluczyć próbę oszustwa, a pomoc odbywa się w bezpieczny sposób.

Doktor Michał Sutkowski zachęcał do założenia Internetowego Konta Pacjenta, które jak podkreśla jest bardzo proste w użytkowaniu. Znajdziemy w nim informacje o stanie naszego zdrowia, e-recepty czy e-skierowanie. Wystarczy zalogować się przez profil zaufany, co tylko pozornie wydaje się trudne. To narzędzie ułatwia komunikację między lekarzem a pacjentem.

Jeśli chcesz zostać e-wolontariuszem i pomóc seniorom w trudnym czasie epidemii, wejdź na stronę wspierajseniora.pl i wypełnij ankietę w zakładce Cyfrowy wolontariusz – zachęcamy!

 

 

 

 

13

LIS

2020

411

razy

czytano

1681/4436

zarnowiec.pl

Najnowsze aktualności

: Szkoła Medyczna w Zawierciu - rekrutacja
: Preloader. : Preloader.

zarnowiec.pl

Nowa

Szkoła Medyczna w Zawierciu - rekrutacja

13

lip

2024

: Kolonie dla dzieci KRUS z dofinansowaniem
: Preloader. : Preloader.

zarnowiec.pl

Nowa

Kolonie dla dzieci KRUS z dofinansowaniem

13

lip

2024

: IPN - uroczystości upamiętniające 80. rocznicę ...
: Preloader. : Preloader.

zarnowiec.pl

Nowa

IPN - uroczystości upamiętniające 80. rocznicę ...

12

lip

2024

: Informacja Komendanta Komisariatu Policji w ...
: Preloader. : Preloader.

zarnowiec.pl

Nowa

Informacja Komendanta Komisariatu Policji w ...

11

lip

2024

: Płatności dla małych gospodarstw i do gruntów ...
: Preloader. : Preloader.

zarnowiec.pl

Nowa

Płatności dla małych gospodarstw i do gruntów ...

11

lip

2024

: Komunikat KRUS
: Preloader. : Preloader.

zarnowiec.pl

Nowa

Komunikat KRUS

11

lip

2024

Polecamy

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu

Parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła w Chlinie

Muzeum-Galeria w Woli Libertowskiej

Geoportal - Powiat Zawierciański

Łany Wielkie

Logo serwisu.

Gmina Żarnowiec

:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
: ePUAP - Strefa klienta
: Kącik przedsiębiorcy
: Wojskowa Komenda Uzupełnień w Będzinie
: Lokalna Grupa Działania "Perła Jury"
: Związek Gmin Jurajskich
: Serwis Województwa Śląskiego
: OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ w Żarnowcu
: Rynek Rolny - Giełda rolna i ogłoszenia rolnicze
: Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Żarnowcu
: Gminna Biblioteka Publiczna w Żarnowcu
: Szkoła Podstawowa im. Haliny Grabowskiej "Zety" w Chlinie
: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarnowcu
: Przedszkole Publiczne w Żarnowcu
: informacje i usługi przyjazne obywatelom
: Serwis Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia
: Koronawirus: informacje i zalecenia
: Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Zawierciu
: Starostwo Powiatowe w Zawierciu
: Urząd Skarbowy w Zawierciu
: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu
: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu
: Szpital Powiatowy w Zawierciu
: Powiatowy Urząd Pracy
: Umów wizytę w urzędzie skarbowym
Gmina Żarnowiec

Do góry

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Ukryj moduł.