Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina Żarnowiec położona jest w północno-wschodniej części województwa śląskiego, na granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego, nad rzeką Pilicą. Tereny gminy leżą na pograniczu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej oraz Wyżyny Miechowskiej. Ich południowa część znajduje się w otulinie Parku Krajobrazowego „Orlich Gniazd”. Krajobraz ma charakter równinny i zdominowany jest przez pola i łąki.

Gmina z historią

: Preloader. : Preloader.

Aktualności

Biblioteka otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Biblioteka otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych

 

Dotacja na zakup nowości wydawniczych

Gminna Biblioteka Publiczna w Żarnowcu otrzymała dofinansowanie w kwocie 6 000,00 zł na zakup nowości wydawniczych. Wsparcie pochodzi ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”- Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

Celem Priorytetu 1 jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników. Dodatkowo, projekt pozwoli na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości, co w konsekwencji zwiększy atrakcyjność oferty czytelniczej.

Z otrzymanej dotacji zakupiono lektury dla dzieci i młodzieży oraz powieści dla dorosłych czytelników.

 

Zakup nowości zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020.

 

 

 

 

 

 

 

 

19

PAŹ

2020

300

razy

czytano