Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Treningi LKS Trzy Korony w Żarnowcu

Strona główna » Aktualności » Treningi LKS Trzy Korony w Żarnowcu

 

Treningi LKS Trzy Korony w Żarnowcu

 

        Po przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z koronawirusem do aktywności treningowej powrócili zawodnicy LKS Trzy Korony w Żarnowcu. Nasi kibice zapewne wiedzą, że sezon 2019/20 nie zostanie dokończony, gdyż rozgrywki w niższych ligach (od III w dół) zostały najpierw zawieszone, a teraz zakończone bez rozgrywania meczów wiosennej rundy rewanżowej. Przypomnę, że rundę rewanżową mieliśmy rozpocząć 21 marca (wyjazdowym meczem z Olimpią Łobzów). Decyzją organu prowadzącego rozgrywki drużyny zajmujące po rundzie jesiennej miejsca premiowane awansem do wyższej klasy rozgrywkowej uzyskały ten awans, natomiast żadna drużyna nie spadła do niższej klasy, wobec czego w sezonie 2020/21 będziemy mieć w klasie A prawdopodobnie 18 drużyn.

        Treningi w tym roku rozpoczęliśmy w drugim tygodniu stycznia i przed zawieszeniem rozgrywek zdążyliśmy z końcem lutego i początkiem marca rozegrać cztery mecze sparingowe. Przegrany z LTS OSPEL Wierbka 3:2 (bramki dla Żarnowca: Konrad Karoń i Krzysztof Hajduga – mecz rozegrany na sztucznej murawie w Zawierciu), przegrany z Olimpią Łobzów 2:1 (bramka Mikołaj Sobieraj – mecz rozegrany na stadionie w Żarnowcu) i dwa wygrane mecze wyjazdowe: z LKS Trzy Buki Wierzchowisko 7:1 (bramki: Mateusz Widawski 4, Paweł Wojnarowski 2, Tomasz Lewandowski) oraz KS Giebło 2:0 (bramki: Mateusz Widawski i Sławomir Pustułka).

        Obecne treningi służą już przygotowaniom do sezonu 2020/21, który rozpocznie się zapewne (brak jest jeszcze terminarza) w sierpniu dla klasy A i we wrześniu dla rozgrywek młodzieżowych. W tej chwili trenujemy w trzech grupach: klasa A, trampkarze, orliki, od wtorku 9 czerwca wznawiamy treningi dla grupy żaków. Informuję osoby zainteresowane, a dotychczas „niezapisane”, że klasa A (roczniki 2005 i starsze) trenuje we wtorki i czwartki (rozpoczęcie treningu) o godz. 19.00, trampkarze (roczniki 2006-9) w poniedziałki i piątki o godz. 17.00, orliki (roczniki 2010-12) w czwartki o godz. 17.00 i żaki (roczniki 2012-14) we wtorki i czwartki o godz. 18.00. Chętnych serdecznie zapraszamy w podanych wyżej terminach na Stadion Sportowy w Żarnowcu. Przypominamy, czy informujemy tych, którzy o tym nie wiedzą, że do odwołania stosownych zakazów, nie ma możliwości korzystania z szatni, a zatem na zajęcia należy się stawiać już przebranym w strój sportowy. Podczas treningów nie obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa.

        Mamy nadzieję, że kolejne obostrzenia będą wkrótce znoszone (wciąż bowiem obowiązuje zakaz rozgrywania meczów piłkarskich tak ligowych jak i sparingowych) i będziemy mogli przystąpić do rozgrywek nowego sezonu, a także zaprosić na mecze naszych kibiców (zawody, które są obecnie rozgrywane na poziomie ekstraklasy i I ligi odbywają się jak wiemy bez kibiców). Postaramy się na bieżąco informować naszych sympatyków i w ogóle mieszkańców gminy o aktualnościach związanych z naszym klubem również za pośrednictwem strony internetowej gminy Żarnowiec.

 

Krzysztof Hajduga

 

 

 

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2020-06-03 12:51:38

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • DSCN6724jubilat-maj2020
  • DSCN6735jubilat-maj2020
  • DSCN6722bjubilat-maj2020
  • DSCN6722ajubilat-maj2020
  • DSCN6722jubilat-maj2020
  • DSCN6721jubilat-maj2020
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy