Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Uroczystość w Szkole Podstawowej w Chlinie

Strona główna » Aktualności » Uroczystość w Szkole Podstawowej w Chlinie

 

       

        W środę 16 października br. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Haliny Grabowskiej „Zety” odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Wśród zaproszonych gości byli obecni: Wójt Gminy Żarnowiec Pan Grzegorz Scelina, ksiądz proboszcz Anatol Bujak, radni: Pan Mateusz Bryzik i Pan Krzysztof Kotnis oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Uczniowie klasy IV i VII pod kierunkiem Pani Anny Trąby zaprezentowali program artystyczny. Uczniowie recytowali piękne wiersze swoim nauczycielom, składali podziękowania za trud w ich wychowaniu, za przekazywaną wiedzę i przepraszali za swoje wybryki. W humorystyczny sposób przedstawili codzienną pracę nauczyciela.

Pan Wójt złożył nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia. Podziękował nauczycielom za ich pracę i za wkład w wychowanie młodego pokolenia.

Dyrektor szkoły Pani Anna Skorupa podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie pięknej akademii. Słowa podziękowania skierowała również do tych, którzy przyczynili się do utworzenia Zielonej Pracowni, w której będą prowadzone zajęcia z biologii, geografii, chemii czy fizyki. Zielona Pracownia jest też miejscem inspirującym do działań na rzecz ochrony środowiska, doskonale wyposażonym w pomoce dydaktyczne, łączące funkcjonalność, przyjazny klimat z innowacyjnością rozwiązań i pomysłów na nowoczesną edukację. Utworzenie Ekopracowni pn. Zielona ZETKA było możliwe dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach konkursu pn.: „Zielona Pracownia”. Szkoła w Chlinie otrzymała dofinansowanie w kwocie 29 993,53 zł.

Po akademii nastąpiło uroczyste otwarcie Zielonej Pracowni, gdzie odbyły się zajęcia pokazowe. Uczniowie z klasy IV - Marcel i Wiktor zaprezentowali przyrządy i pomoce przyrodnika oraz omówili zasady korzystania z mikroskopu. Następnie uczennice klasy szóstej Natalia i Oliwia przedstawiły i omówiły obieg wody w przyrodzie z zastosowaniem symulatora. W zabawny nastrój wprawił wszystkich obecnych dr Hause w którego rolę wcielił się Norbert. Wraz ze swoją asystentką Emilią udzielali rad pacjentce Angelice, która potrzebowała rady dotyczącej układu szkieletowego. Z lekcji biologii przenieśliśmy się na lekcję fizyki, gdzie Julia i Daria omówiły zastosowanie zestawu z optyki na podstawie którego dowiedzieliśmy się jak w oku ludzkim biegną promienie świetlne, co się dzieje w oku chorym i zastosowanie jakich soczewek może polepszyć  widzenie. Bardzo ciekawa była również prezentacja Bartłomieja i Mikołaja, którzy wykorzystali zestaw do energii odnawialnych. Uczniowie przybliżyli pojęcia zamiany energii mechanicznej na elektryczną czy energii słonecznej na elektryczną. Kolejne doświadczenie, które przedstawili uczniowie z klasy VIII dotyczyło badania pH roztworu z zastosowaniem wywaru z czerwonej kapusty. Doświadczenie zostało przeprowadzone z zastosowaniem vizualizera i monitora, który umożliwił dokładną obserwacje przebiegu doświadczenia wszystkim obecnym.

 

 

 

 

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2019-10-17 20:39:43

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • DSCN6724jubilat-maj2020
  • DSCN6735jubilat-maj2020
  • DSCN6722bjubilat-maj2020
  • DSCN6722ajubilat-maj2020
  • DSCN6722jubilat-maj2020
  • DSCN6721jubilat-maj2020
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy