Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Ferie z biblioteką – podsumowanie

Strona główna » Aktualności » Ferie z biblioteką – podsumowanie

 

            W czasie ferii zimowych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Żarnowcu zorganizowano zajęcia, podczas których dzieci mogły grać w gry planszowe, układać puzzle, kolorować, rozwiązywać zagadki czytelnicze i rebusy.

W pierwszym tygodniu ferii pani bibliotekarka odwiedziła dzieci w Przedszkolu Publicznym w Żarnowcu. Podczas spotkania przedszkolaki wysłuchały bajki, odpowiadały na pytania dotyczące przeczytanego tekstu, a potem oglądały kolorowe książeczki. Pod koniec ferii przedszkolaki odwiedziły bibliotekę. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika i katalog. Były zaciekawione ilością książek w naszej bibliotece. Dzieciom najbardziej podobało się w największym pomieszczeniu z księgozbiorem dla dorosłych czytelników oraz w czytelni, gdzie oglądały przygotowane dla nich bajki. Wysłuchały „Prośby Książki do Czytelnika” mówiącej o tym, jak należy dbać o książki wypożyczone z biblioteki. Przedszkolaki robiły kolorowe zakładki do książek, a na zakończenie spotkania otrzymały kolorowanki.

 

 

 

 

 

 

 

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2019-02-26 19:45:29

Ferie 2019r. zdjęć w galerii: 25
więcej
Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • DSCF4046_wd19
  • DSCF4044_wd19
  • DSCF4041_wd19
  • DSCF4033_wd19
  • DSCF4031_wd19
  • DSCF4030_wd19
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy