Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

SPŁYW KAJAKOWY

Strona główna » Aktualności » SPŁYW KAJAKOWY

 

SPŁYW KAJAKOWY

RZEKĄ PILICĄ: ŻARNOWIEC – SZCZEKOCINY
 
 
 
 
 
        Spływy kajakowe to jedna z najciekawszych form aktywnej turystyki. Na spływy kajakowe nie musisz jechać na Mazury – od dziś ta atrakcja dostępna jest również w Gminie Żarnowiec.
 

NOWOŚĆ 2010 - SPŁYW KAJAKOWY RZEKĄ PILICĄ:

 start: ŻARNOWIEC – meta: SZCZEKOCINY

z przystaniami Łany Wielkie, Brzeziny, Małoszyce, Obiechów

 
            Przez teren Gminy Żarnowiec płynie jedna z najpiękniejszych rzek - Pilica. Tworzy ona malowniczą dolinę. Jest pięknym i urozmaiconym nizinnym szlakiem wodnym. Znalezienie miejsca na biwak nie sprawia żadnych trudności. Ludzie mieszkający nad nią są gościnni i życzliwi. Pilicę trzeba zaliczyć. To rzeka miła, spokojna, nieuciążliwa, dość urozmaicona, gościnna i znakomicie nadająca się na spływy rodzinne z maluchami.
            Na spływie kajakowym mamy niezwykłą możliwość bliskiego obcowania z naturą, kajakami docieramy do miejsc zwykle niedostępnych dla zmotoryzowanych. Lekki wysiłek przy wiosłowaniu i pokonane kilometry są źródłem frajdy i ogromnej satysfakcji. Na spływie jest też okazja poznać interesujących ludzi. Wyprawy na kajaki i wspólne wiosłowanie rodzą wiele trwałych przyjaźni. Spływ kajakowy to świetna odskocznia od codziennej rutyny. Kto odmówi właściwości terapeutycznych szmerowi rzeki i szumowi lasu? Zaś w dobrym towarzystwie naprawdę zapominasz o wszystkich problemach...
 

Sprawdź jak fascynujący jest świat z perspektywy kajaka!

 
     Mieszkasz w Gminie Żarnowiec, przyjechałeś tu tylko na wakacje, mieszkasz  w sąsiedztwie, albo jeszcze dalej? – nie szkodzi…! Jak chcesz popływać kajakiem ZAPRASZAMY… odwiedź naszą rzekę.  Zaufaj nam, tu jest fajnie!
 
      Zapraszamy na zorganizowane spływy kajakowe rzeką Pilicą
Spływ trwa ok. 7 godzin.  W dyspozycji mamy dla turystów 4 kajaki 2-3 osobowe (dwoje dorosłych + miejsce dla dziecka, w wyposażeniu kamizelki ochronne i kaski). Zakupiono bowiem 6 kajaków (dwa jednoosobowe), które zostały przekazane Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarnowcu organizującej w/w spływy. Strażacy oczyścili rzekę ze znajdujących się w wodzie niebezpiecznych przedmiotów, dzięki czemu możliwa jest realizacja spływu od Żarnowca aż do Szczekocin.  Jest kilka miejsc gdzie dla dobra płynących bezpieczniej jest kilka metrów przeciągnąć kajak brzegiem (np. wodospad). W tym celu przygotowano specjalnie podesty do wyjścia na brzeg i zaraz kolejny podest do ponownego zejścia do rzeki. Atrakcja niebywała. I my tam byliśmy… rzeką Pilicą płynęliśmy ….
 
Wszystkich chętnych zapraszamy do przeżycia miłych i niezapomnianych wrażeń płynąc rzeką Pilicą.
 
Szczegółowych informacji udzielają   i zapisy na spływ przyjmują panowie:
 
  • Marcin Sęk  nr tel. 0 603 696 566
  • Jerzy Łysek nr tel. 0 602 623 227
 
Przed zapisem prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM.

autor: Zarnowiec.pl

data dodania: 2010-06-30 20:50:13

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • final_wosp2019_72
  • final_wosp2019_71
  • final_wosp2019_70
  • final_wosp2019_69
  • final_wosp2019_68
  • final_wosp2019_67
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy