Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Uroczyste obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej gminie

Strona główna » Aktualności » Uroczyste obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej gminie

    

   Uroczyste obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

w naszej gminie

 

        Święto Konstytucji 3 Maja rozpoczęło się zbiórką Pocztów Sztandarowych przed Urzędem Gminy, po czym wszyscy udali się do kościoła p.w. Narodzenia NMP w Żarnowcu. W uroczystej mszy św., którą odprawił w intencji Ojczyzny ks. dziekan Adolf Drożyński uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Eugeniuszem Kapuśniakiem, delegacje szkół, straży, kombatanci oraz mieszkańcy gminy. Po mszy św. złożono kwiaty przy płycie Jana Pawła II, znajdującej się na kościele. Następnie wszyscy udali się do rynku, gdzie poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów przy płycie pamiątkowej.

Wszystkich uczestników uroczystości zaproszono do Domu Kultury, gdzie odbył się występ "Witaj Maj, Trzeci Maj" w wykonaniu wielopokoleniowego zespołu regionalnego „Korona Żarnowca” działającego przy GOKSiT. Program artystyczny nawiązywał do rocznicy Konstytucji.

Całość uroczystości uświetniła swą grą Orkiestra Dęta z Woli Libertowskiej.

 

 

 

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2017-05-04 11:11:16

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • DSCF3177bspk
  • DSCF3173bspk
  • DSCF3172bspk
  • DSCF3170bspk
  • DSCF3166bspk
  • DSCF3165bspk
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy