Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” 2017

Strona główna » Aktualności » Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” 2017

     

      Dnia 05 kwietnia br. na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnowcu zorganizowano eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”  dla uczniów Szkoły Podstawowej z Chliny, Małoszyc, Żarnowca oraz Gimnazjum Publicznego. Z każdym rokiem zwiększa się liczba uczestników biorących udział w turnieju, w tym roku łącznie wzięło w nim udział 120 uczniów.

Turniej rozpoczął się na sali gimnastycznej, gdzie Pani dyrektor Joanna Stojek wraz z Komendantem Gminnym OSP Grzegorzem Sceliną przywitali wszystkich gości i uczestników turnieju. Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie pisali test. Po przeprowadzonym teście przed budynkiem szkoły odbył się pokaz wyposażenia samochodów strażackich OSP Brzeziny i OSP Żarnowiec, gdzie druhowie Artur Jamrocha i Piotr Grabowski omówili zasady działania strażaków np. podczas pożaru czy akcji ratunkowej.

Po pokazie uczniowie udali na salę gimnastyczną, gdzie odbyło się wręczenie nagród. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy nagrody rzeczowe, które wręczali: Komendant Powiatowy PSP w Zawierciu bryg. Marek Fiutak oraz Wójt Gminy Żarnowiec Eugeniusz Kapuśniak.

 

Wyniki turnieju:

Klasa I – III

1. miejsce Oliwia Mądry, Hubert Brożek

2. miejsce Dawid Grela, Milena Dziób

3. miejsce Amelia Furmańska, Damian Fiołna

 

Klasa IV – VI

1. miejsce Filip Kapuśniak

2. miejsce Natalia Ciapa

3. miejsce Paulina Rusek, Daria Gabała, Klaudiusz Chetmańczyk

 

Gimnazjum

1. miejsce Małgorzata Kluszczyńska, Anna Milejska, Jakub Czech

W związku z sytuacją, że pierwsze miejsce zajęły 3 osoby zaistniała konieczność dogrywki, gdzie wyłoniono finalistę Małgorzatę Kluszczyńską.

 

Uczestnicy zakwalifikowani do eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbędą się w Zawierciu w dniu 12.04.2017r.:

I grupa szkoła podstawowa:

Filip Kapuśniak

II grupa gimnazjum:

Małgorzata Kluszczyńska

III grupa szkoły ponadgimnazjalne:

Wojciech Pałka.

 

 

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2017-04-06 09:33:18

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • DSCF2318mikolaj17
  • DSCF2311mikolaj17
  • DSCF2310mikolaj17
  • DSCF2307mikolaj17
  • DSCF2306mikolaj17
  • DSCF2301mikolaj17
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy