XIX Finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.
XIX Finał OMTM
Żarnowiec najlepszy w Polsce
Ogromnym sukcesem zakończył się XIX Finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który w dniach 12-13.06.2015r. rozgrywany był w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Żarnowcu.
Do zmagań przystąpili wszyscy zwycięzcy finałów wojewódzkich – 16 ekip. W piątek rywalizacja rozpoczęła się od części teoretycznej, czyli testów z zakresu historii motoryzacji i przepisów ruchu drogowego. Po tym etapie na prowadzenie indywidualnie wyszedł uczeń ZSRCKU Bartek Pustułka.
W sobotę po oficjalnym rozpoczęciu turnieju, wszyscy jego uczestnicy, a także zaproszeni goście i licznie zgromadzeni kibice mogli podziwiać współzawodnictwo w konkurencji układania ciągnikiem rolniczym piramidy ze słomy. W szranki stanęli ze sobą podinsp. Włodzimierz Mogiła z KWP w Katowicach oraz gość specjalny imprezy znany kierowca rajdowy Kajetan Kajetanowicz. Przy ogromnej owacji publiki zwyciężył Kajetan. Następnym punktem programu było spełnienie marzenia mistrza – Kajetan nowoczesną koparką wykopał w ziemi ogromny dół, który zasypał Pan Włodzimierz Mogiła. Po tych emocjach przyszedł czas na pokaz driftingu w wykonaniu Przemysława Kołodzieja, który wzbudził wiele emocji i pozostawił ogromne wrażenie na widzach.
O godzinie 11 rozpoczęły się kolejne konkurencje OMTM: jazda sprawnościowa motorowerem, jazda sprawnościowa samochodem, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz obsługa codzienna motocykla, motoroweru i samochodu.
Po podliczeniu wyników, to o czym wszyscy sympatycy żarnowieckiej placówki skrycie marzyli okazało się faktem. Najlepszą drużyną XIX edycji OMTM została ekipa z Żarnowca, a indywidualnie pierwsze miejsce zajął Bartek Pustułka, drugi był Tomek Siejka, a trzeci Mateusz Dąbrowa – wszyscy są uczniami ZSRCKU w Żarnowcu. Jest to ogromny sukces zawodników, opiekuna Pana Jacka Kijowskiego, szkoły, gminy, powiatu i województwa, którego reprezentantami w tych zawodach byli żarnowieccy uczniowie! GRATULACJE!!!
Podczas całej imprezy można było podziwiać ekspozycję przygotowaną przez FCA Poland – producenta samochodów między innymi marki Fiat, Jeep, Alfa Romeo, Lancia i Chrysler, a także sprzęt rolniczy dostarczony przez firmę HBT z Kroczyc.
Finał OMTM (Ilość zdjęć w galerii: 18)