Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek”

Strona główna » Aktualności » Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek”

 

Kolejna edycja projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek”

Gminna Biblioteka Publiczna w Żarnowcu po raz trzeci przystąpiła do akcji "Mała Książka - Wielki Człowiek”.
W tym roku do projektu, którego organizatorem jest Instytut Książki zgłosiło się 6625 bibliotek. Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym, które są już zapisane w bibliotece lub dopiero się zapiszą do udziału w ogólnopolskiej akcji. Wyjątkowe WYPRAWKI CZYTELNICZE otrzymają dzieci w wieku od 3 do 6 lat (roczniki 2015-2018), które odwiedzą naszą bibliotekę. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.
Każde dziecko, które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „PIERWSZE CZYTANKI dla…” oraz KARTĘ MAŁEGO CZYTELNIKA.
Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym DYPLOMEM CZYTELNIKA.

„Pierwsze czytanki dla…” to starannie dobranym zestawie utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych. Całość została wzbogacona ilustracjami artysty Józefa Wilkonia.
W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię.
ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI !

 

 

 


 

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2021-10-15 14:22:39

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • DSCN4251Mikolaj2021
  • DSCN4249Mikolaj2021
  • DSCN4243Mikolaj2021
  • DSCN4239Mikolaj2021
  • DSCN4237Mikolaj2021
  • DSCN4236Mikolaj2021
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy