Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

II Piknik Rodzinny

Strona główna » Aktualności » II Piknik Rodzinny

 

W dniu 18 czerwca 2021r. odbył się II Piknik Rodzinny, w którym uczestniczyły dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu Gminy Żarnowiec. Spotkanie odbyło się na stadionie sportowym Trzy Korony Żarnowiec i miało charakter sportowo – ekologiczny.
Piknik rozpoczęły biegi grupowe dla wszystkich chętnych na dystansach:
Przedszkolaki – 100 m,
kl. I-III - 200 m,
kl. IV- VI -300 m,
kl. VII-VIII- 400 m.
Odbywały się również rozgrywki piłki nożnej , siatkówki, piłki plażowej, rzuty piłką lekarską oraztaniec zumby. Najmłodszym najwięcej radości sprawiły dmuchane zjeżdżalnie i zabawy z animatorem, a także możliwość oglądania bojowych wozów strażackich i karetki Jurajskiej Grupy Ratownictwa Medycznego. Podczas pikniku jeden z ratowników medycznych przeprowadzał pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Działające przy szkołach Rady Rodziców zadbały o uczestników imprezy i przygotowały dla wszystkich grillowane kiełbaski oraz przygotowały napoje dla spragnionych uczestników. Podczas pikniku powstało małe osiedle „domków ekologicznych” – składane domki tekturowe należało pomalować i pokazać jak najwięcej możliwości zastosowania energii odnawialnej tj. kolektory słoneczne, pompy ciepła, segregacja śmieci, ekologiczne oczyszczalnie ścieków, oczka wodne itp. Była to konkurencja rodzinna, w której zadaniem dzieci było pokolorowanie domku, natomiast rodzice w dalszym etapie wykazali się wiedzą z zakresu rozwiązań pro ekologicznych. Wszystkie rodziny wywiązały się z zadania celująco.
Na stadionie pojawiło się także serduszko do wrzucania zakrętek z plastikowych butelek – to szczególnie piękny dar od mieszkańca Gminy Żarnowiec. Serduszko ustawione zostanie na rynku w Żarnowcu - zachęcamy do zbierania zakrętek, dzięki czemu będziemy mogli pomóc chorym dzieciom. Podczas pikniku czynne było stoisko KRUS, które przeprowadziło konkurs z wiedzy o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym. Działały także punkty informacyjne dot. programu ”Czyste powietrze”, Narodowy Spis Powszechny oraz Profilaktyki uzależnień- gdzie pracownicy Urzędu Gminy służyli pomocą i odpowiadali na pytania mieszkańców. Na zakończenie imprezy Wójt Gminy Grzegorz Scelina wręczył medale i dyplomy zwycięzcom biegu oraz rozlosowano nagrody wśród uczestników imprezy.

Składamy serdeczne podziękowania:
- sponsorowi, który ufundował serduszko na zakrętki,
- druhom OSP Chlina,
- druhom OSP Wola Libertowska,
- druhom OSP Żarnowiec,
- ratownikom medycznym z JGRM
- Pani Natalii, ktora nieodpłatnie prowadziła zajęcia Zumby,
​- Rodzicom zaangażowanym w budowanie domków ekologicznych,
- Radzie Rodziców z Przedszkola, Szkoły Podstawowej z Żarnowca, Chliny i Małoszyc i pracownikom Zakładu Wodociągów za pomoc organizacyjną.

 

ZDJĘCIA Z PIKNIKU:

https://goksitzarnowiec.naszgok.pl/n,ii-piknik-rodzinny

 

 

 

 

 

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2021-06-23 07:51:12

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • Udorz2021rocznica100
  • Udorz2021rocznica99
  • Udorz2021rocznica98
  • Udorz2021rocznica97
  • Udorz2021rocznica96
  • Udorz2021rocznica94
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy