Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

E-usługa Historia Pojazdu

Strona główna » Aktualności » E-usługa Historia Pojazdu

 

Czy auto (może też być motocykl lub inny pojazd) nie było kradzione, złomowane, czy nie ma przekręconego licznika – wszystko to możecie sprawdzić online. Za darmo, w kilka chwil i kliknięć, wchodząc na stronę historiapojazdu.gov.pl. W ten sposób „prześwietlicie” nie tylko pojazdy zarejestrowane w Polsce, ale i te z zagranicy.

Nie zastanawiaj się, sprawdź

Jeśli nie słyszeliście do tej pory o takiej możliwości, powinniście wiedzieć, że inni słyszeli i skorzystali!

- Tylko przez pierwsze trzy miesiące tego roku Polacy skorzystali z e-usługi Historia Pojazdu dokładnie 73 389 115 razy. Z czego tylko w marcu niemal 30 milionów. To zdecydowanie jedna z naszych najpopularniejszych e-usług – mówi minister Marek Zagórski, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. - Otrzymywane dzięki niej dane mogą pomóc w ocenie stanu technicznego pojazdu oraz potwierdzeniu wiarygodności oferty sprzedawcy – dodaje.

Co więc jest potrzebne, aby poznać całą prawdę o upatrzonym aucie?

 • Numer rejestracyjny
 • Numer VIN
 • Data pierwszej rejestracji

Wszystkie te dane znajdziecie w m.in. w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu. Uczciwy sprzedawca nie powinien mieć problemu z tym, aby je Wam przekazać.

Jeśli będziecie chcieli sprawdzić samochód, który nie jest jeszcze zarejestrowany w Polsce – potrzebny będzie też profil zaufany. On także nic nie kosztuje i można go założyć w kilka chwil. Żeby Wam to ułatwić – przygotowaliśmy instruktaż.

Pełna kontrola

Załóżmy, że wybrane przez Was auto jest już zarejestrowane w naszym kraju. Dzięki naszej e-usłudze zdobędziecie informacje gromadzone od pierwszej rejestracji pojazdu w Polsce. Możecie sprawdzić m.in.:

 • dane techniczne, takie jak pojemność i moc silnika czy rodzaj paliwa,
 • terminy okresowych badań technicznych, które przechodził pojazd, w  tym wynik badania oraz informację czy posiada aktualne badanie,
 • informację o dodatkowych badaniach technicznych,
 • odczyt drogomierza zarejestrowany podczas badań technicznych (Uwaga: w Centralnej Ewidencji Pojazdów gromadzi się informacje o odczycie drogomierza począwszy od 2014 r.),
 • odczyt drogomierza/y zarejestrowany podczas kontroli drogowej,
 • informację, czy posiada ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,
 • informację o szkodzie istotnej (Uwaga: w Centralnej Ewidencji Pojazdów dane o szkodzie istotnej gromadzi się od 1 marca 2020 r.),
 • liczbę właścicieli i współwłaścicieli oraz województwo rejestracji,
 • czy pojazd nie jest oznaczony obecnie w bazie jako kradziony lub posiada informację o odnalezieniu pojazdu lub zakończeniu poszukiwań,
 • informację dotyczącą daty zbycia pojazdu,
 • informację, czy pojazd był własnością firmy/organizacji, czy osoby prywatnej,
 • informację czy pojazd był czasowo wycofany z ruchu i ponownie dopuszczony do ruchu po czasowym wycofaniu.

Wszystkie te dane pochodzą z Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Zawsze do usług

Z jakich krajów - poza Polską - pochodzą auta, które możecie sprawdzić dzięki naszej e-usłudze? Z Niemiec, Francji, Słowenii, Belgii, Holandii, Włoch, Szwecji, Litwy, Łotwy, Estonii, ale i z m.in. USA i Kanady.

W przypadku pojazdów niezarejestrowanych w naszym kraju, dzięki Historii Pojazdu, dowiecie się, czy auto nie było kradzione, złomowane, czy nie ma przekręconego licznika, czy nie służyło jako taksówka lub nie było zalane.

Informacje zaprezentowane w sekcji „Dane zagraniczne” pochodzą z systemów zewnętrznych i opierają się na danych uzyskiwanych przez te systemy.

Tyle teorii. A jak korzystanie z naszej e-usługi wygląda w praktyce?

Po pierwsze – trzeba wejść na stronę www.historiapojazdu.gov.pl. Będąc tam wpisujecie wspominane dane (numery rejestracyjny i VIN oraz datę pierwszej rejestracji). Jeśli auto nie jest zarejestrowane w Polsce, system poprosi Was o zalogowanie się profilem zaufanym. Kilka chwil i gotowe.

Otrzymany raport można łatwo zapisać, a jeśli to konieczne - także wydrukować.

Z naszej e-usługi możecie korzystać siedem dni w tygodniu i 24h na dobę.

Dlatego zapamiętajcie ten adres: historiapojazdu.gov.pl. Decydując o kupnie nowego auta lub motoru koniecznie tam zaglądajcie.

 

Źródło:

https://www.gov.pl/web/cyfryzacja

 

 

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2021-04-26 20:16:53

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

 • PanRosol-odznaczenia40
 • PanRosol-odznaczenia39
 • PanRosol-odznaczenia38
 • PanRosol-odznaczenia37
 • PanRosol-odznaczenia36
 • PanRosol-odznaczenia35
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy