Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Rada Kobiet w Rolnictwie – zgłoś się!

Strona główna » Aktualności » Rada Kobiet w Rolnictwie – zgłoś się!

 

Zarządzenie o utworzeniu Rady Kobiet w Rolnictwie weszło w życie, a resort rolnictwa czeka na zgłoszenia kandydatek. Zadaniem Rady będzie analiza aktualnej sytuacji kobiet w rolnictwie oraz podejmowanie inicjatyw w celu poprawy i wzmacniania ich pozycji na wsiach.

 

Pod koniec marca br. weszło w życie zarządzenie ministra rolnictwa o utworzeniu Rady Kobiet w Rolnictwie. W skład mają wejść przedstawicielki KRUS, ARiMR, KOWR, ODR, KIKiDW oraz ogólnopolskich organizacji rolniczych, przetwórczych, samorządu rolniczego, kół gospodyń wiejskich i  jednostek samorządu terytorialnego. Organ ma doradzać ministrowi Grzegorzowi Pudzie w zakresie potrzeb i poprawy pozycji kobiet na wsiach. 

Jak wymienia resort rolnictwa zadaniem w.w. Rady będzie analiza bieżącej sytuacji kobiet na obszarach wiejskich i identyfikowanie ich problemów, rekomendowanie i podejmowanie inicjatyw w zakresie polepszania lub wzmacniania pozycji i roli kobiet na obszarach wiejskich, ich aktywizacja, a także przeciwdziałanie dyskryminacji kobiet, ze szczególnym zwróceniem uwagi na potrzeby kobiet niepełnosprawnych. Rada będzie  inicjować różne akcje społeczne, organizować szkolenia, debaty i konferencje oraz wspierać programy i kampanie społeczne, podnoszące świadomość w zakresie praw kobiet. Rada ponadto będzie rekomendować działania mające służyć promowaniu dobrych praktyk w rolnictwie i przetwórstwie, m.in. w produkcji ekologicznej żywności, a także dziedzictwa i kultury wsi.

– Pomimo pełnego zaangażowania w działalność gospodarstw, a także wykonywania często tych samych obowiązków co mężczyźni, polskie rolniczki nadal potrzebują wsparcia instytucjonalnego i finansowego. Razem zdziałamy więcej! Podpowiemy, zainicjujemy, zarekomendujemy! – zachęca do zgłaszania swojego udziału w Radzie Kobiet resort rolnictwa. 

Aby zgłosić chęć zaangażowania w sprawy Rady należy wysłać maila na radakobiet@minrol.gov.pl i opisać swoje doświadczenia w zakresie działalności na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, pomysły i plany oraz uzasadnić dlaczego warto przyjąć konkretną osobę do Rady. MRiRW czeka na zgłoszenia tylko do 19 kwietnia br.

 

Źródło:

https://www.topagrar.pl

 

 

 

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2021-04-15 08:54:47

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • DSCN4251Mikolaj2021
  • DSCN4249Mikolaj2021
  • DSCN4243Mikolaj2021
  • DSCN4239Mikolaj2021
  • DSCN4237Mikolaj2021
  • DSCN4236Mikolaj2021
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy