Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Jak być bezpiecznym na przejazdach kolejowo-drogowych?

Strona główna » Aktualności » Jak być bezpiecznym na przejazdach kolejowo-drogowych?

 

Czy wiesz jak należy się zachowywać na przejazdach czy przejściach kolejowych? Dlaczego należy rozglądać się przed przejściem przez tory? Dlaczego znajomość znaków drogowych jest taka ważna?

W odpowiedzi na te pytania pomogą Ci Zuzia, Kajtek, ich tata Tomasz i mama Ania. Ta rodzina Ambasadorów Bezpieczeństwa często podróżuje po Polsce i uczy się zasad bezpieczeństwa.

Nasi bohaterowie uczą dzieci zasad bezpieczeństwa w ramach Kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”, organizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A, a dofinansowanej ze środków europejskich z Programu Infrastruktura i Środowisko.

 

Źródło:

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 

Pobierz zeszyt edukacyjny i przeżyj wspólne przygody z tą wesołą gromadką. Zostań specjalistą od odpowiedzialnego zachowania na torach i stań się Ambasadorem Bezpieczeństwa!

W poznaniu znaków drogowych pomoże Ci kolorowanka. Złap kredki lub flamastry i pokoloruj pociągi, tory i znaki drogowe.

A dla starszaków coś specjalnego – aplikacja VR, z którą przeniesiesz się prosto w okolice przejazdów kolejowo-drogowych bez ruszania się z fotela.

Lubisz gry i łamigłówki? Mamy dla Ciebie i takie atrakcje – sam zobacz i zagraj!

 

O kampanii Bezpieczny przejazd

https://www.pois.gov.pl/strony/o-programie/poiis-dzieciom/o-kampanii-bezpieczny-przejazd/

 

 

 

 

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2021-03-05 16:00:53

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • 3remizaMaloszyce-2020
  • 2remizaMaloszyce-2020
  • 1remizaMaloszyce-2020
  • DSCF7799-11-11-20r
  • DSCF7798-11-11-20r
  • DSCF7795-11-11-20r
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy