Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Ferie z programowaniem

Strona główna » Aktualności » Ferie z programowaniem

 

To już drugi dzień ferii zimowych, które w tym roku potrwają do 17 stycznia. Są inne niż do tej pory. Wszystko po to, abyśmy możliwie szybko mogli wrócić do normalności. Dlatego mamy prośbę do starszych i młodszych uczniów, ale i ich rodziców – zostańcie w domu i poprogramujcie! Zapraszamy na gov.pl/koduj. Każdy znajdzie tam coś dla siebie – dajemy słowo!

Filmy i webinary

Najpierw coś dla rodziców. Czy czterolatek może uczyć się programowania? W jaki sposób zająć rozbrykane dzieci na dłużej niż 10 minut? Ale i dla dzieci - co możesz wyczarować z kawałka papieru, kolorowych karteczek i taśmy do pakowania? Odpowiedź na te i wiele innych pytań dotyczących kodowania znajdziecie w materiałach blogerów, których zaprosiliśmy do współpracy w ramach kampanii „e-Polak potrafi!”.

Te krótkie filmy o programowaniu wyświetlone zostały już prawie 2 miliony razy – to chyba najlepsza zachęta, żeby do nich zajrzeć. Zróbcie to koniecznie!

Miniony 2020 rok to rok spotkań online. Nie tylko tych towarzyskich, ale przede wszystkim zawodowych czy edukacyjnych. I na takie spotkania także chcemy Was zaprosić w te ferie.

W internecie znajdziecie nagrania z warsztatów z nauką podstaw programowania (dla klas 1-6), które przygotowaliśmy w ramach Klubu Młodego Programisty. Możecie wziąć w nich udział w dowolnym miejscu i czasie, korzystając z nagrań z zajęć dostępnych na naszym kanale YouTube:

  • Klub Młodego Programisty online (edycja pierwsza) -> obejrzyj
  • Jesień z Klubem Młodego Programisty online (edycja druga) -> obejrzyj
  • CodeWeek z Klubem Młodego Programisty online -> obejrzyj

Wszystkie te nagrania możecie też obejrzeć wchodzą na gov.pl/koduj/webinary.

Naprawdę warto spróbować – warsztaty zgromadziły do tej pory tysiące aktywnych uczestników, a z ocen, które dostaliśmy wynika, że dzieci i ich rodzice chętnie poleciliby je innym zainteresowanym. Zapraszamy!

Dla graczy

Chyba nie trzeba już dziś nikogo przekonywać, że gry i zabawy wideo dla dzieciaków mogą łączyć przyjemne z pożytecznym?

Jeśli szukacie gier, które pomagają ćwiczyć logiczne myślenie oraz uczą podstaw programowania, zajrzyjcie na gov.pl/koduj/gry-i-zabawy!

Znajdziecie tam zbiór różnorodnych gier komputerowych online, które rozwijają logiczne myślenie, a także w przystępny sposób wprowadzają podstawowe pojęcia z zakresu programowania.

Zaproponowane przez nas gry są na różnych poziomach trudności, także każde dziecko - niezależnie od wieku - znajdzie tam coś dla siebie!

Z dala od komputera

Jeśli jednak jedyne o czym marzycie to wyłączenie wszystkich urządzeń mobilnych i odpoczynek od ekranów komputerów - dla Was też mamy propozycję!

A dokładnie 25 propozycji – bo tyle zabaw offline znajdziecie na stronie gov.pl/koduj/zabawy-dla-rodzicow-i-dzieci.

W proponowanych aktywnościach pokazujemy jak w ciekawy, angażujący i pobudzający do rozwoju sposób działać z dzieckiem i wspierać go w odkrywaniu świata programowania, we własnym domu i to... offline!

Jeden scenariusz to około 20 minut świetnej zabawy z wykorzystaniem przyborów dostępnych w każdym domu. Koniecznie spróbujcie!

W te ferie #zostańwdomu i poprogramuj!

 

Źródło:

https://www.gov.pl/web/cyfryzacja

 

 

 

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2021-01-05 20:24:20

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • DSCF7799-11-11-20r
  • DSCF7798-11-11-20r
  • DSCF7795-11-11-20r
  • DSCF7794-11-11-20r
  • DSCF7791-11-11-20r
  • DSCF7790-11-11-20r
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy