Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

„Klimat na czytanie” - podsumowanie akcji

Strona główna » Aktualności » „Klimat na czytanie” - podsumowanie akcji

NocBibliotek

 

Noc Bibliotek 2020 -

tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem „Klimat na czytanie”

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Żarnowcu wzięła udziału w tegorocznej akcji Nocy Bibliotek. Tematem zajęć było dbanie o środowisko. Dzięki spotkaniu uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Haliny Grabowskiej „Zety” w Chlinie poszerzyli swoją wiedzę na temat ochrony środowiska i ekologii. Na początku spotkania przypomniano uczniom zasady korzystania ze zbiorów i regulamin biblioteki. W czytelni uczniowie zapoznali się z księgozbiorem o tematyce ekologicznej, dowiedzieli się jak należy prawidłowo segregować odpady, czym jest recykling. Uczniowie otrzymali broszury informacyjne dotyczące segregacji oraz ulotki. Dowiedzieli się jak w prosty sposób można dbać o przyrodę oraz w jaki sposób nasza gmina dba o środowisko. Rozwiązywali krzyżówki i rebusy o tematyce ekologicznej oraz wspólnie podawali przykłady jak być bardziej Eko i produkować mniej śmieci. Zajęcia miały też na celu rozwijać kreatywność i wyobraźnię uczniów. Nie zabrakło również konkursów z nagrodami. Podsumowaniem spotkania było wykonanie plakatów - „DBAM O KLIMAT I ŚRODOWISKO NATURALNE”.

Klimat na czytanie, czyli:

• dobry czas na czytanie w czasie ograniczonych możliwości udziału w innych formach kultury i życia społecznego, najbardziej dostępna, przyjazna forma udziału w kulturze, a zarazem szansa na znalezienie w lekturze wsparcia, wytchnienia, pasji, rozrywki;

• wypożyczanie i dzielenie się zasobami – książkami, wiedzą, umiejętnościami w przyjaznej przestrzeni wspólnej, jaką jest biblioteka, jako sposób na dbanie o dobrostan ludzi i planety oraz ochronę klimatu.

 

 

 

 

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2020-10-14 11:30:57

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • DSCN7100-pasowanie-filia20
  • DSCN7099-pasowanie-filia20
  • DSCN7094-pasowanie-filia20_1
  • DSCN7093-pasowanie-filia20
  • DSCN7094-pasowanie-filia20
  • DSCN7092-pasowanie-filia20
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy