Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina Żarnowiec położona jest w północno-wschodniej części województwa śląskiego, na granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego, nad rzeką Pilicą. Tereny gminy leżą na pograniczu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej oraz Wyżyny Miechowskiej. Ich południowa część znajduje się w otulinie Parku Krajobrazowego „Orlich Gniazd”. Krajobraz ma charakter równinny i zdominowany jest przez pola i łąki.

Gmina z historią

: Preloader. : Preloader.

Aktualności

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej SP w Żarnowcu

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej SP w Żarnowcu

 

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

 

 

Dnia 09.10.2020 r. w domu kultury odbyło się ślubowanie uczniów klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnowcu. Wychowawczynią klasy jest Pani Dorota Barczyk.

W uroczystości wzięli udział: Wójt Gminy Grzegorz Scelina, Wicedyrektor Iwona Karoń, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie. Pierwszaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Tuż przed ślubowaniem wprowadzono sztandar szkoły. Po odśpiewaniu hymnu, przed pocztem sztandarowym pierwszaki ślubowały swojemu patronowi być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją klasę i szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom. Po ślubowaniu Wicedyrektor Iwona Karoń wielkim ołówkiem pasowała wszystkich pierwszaków na uczniów.

Pan Wójt życzył pierwszoklasistom samych sukcesów w nauce i wręczył uczniom pamiątkowe dyplomy, a Rodzice wręczyli im specjalnie przygotowane na tą okazję Rożki Obfitości w kształcie ołówka oraz słodycze i drobne upominki, które przekazał uczniom Wójt Gminy.

Z uwagi na ograniczenia spowodowane epidemią koronawirusa uroczystość miała kameralny charakter.

 

 

 

Foto:

- Przemysław Witkowski

- GBP Żarnowiec

 

 

 

Pasowanie na ucznia - 09.10.2020r. (Ilość zdjęć w galerii: 47)

10

PAŹ

2020

426

razy

czytano