Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Dożynki parafialne

Strona główna » Aktualności » Dożynki parafialne

 

 

Tradycyjnie w każdej parafii Gminy Żarnowiec odbyły się dożynki.

W parafii Chlina wieniec dożynkowy przygotowano na uroczystość odpustową Św. Bartłomieja Apostoła, która odbył się 24 sierpnia. Wieniec wykonały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Chlinie.

W niedzielę 30 sierpnia br. w kościele p.w. Św. Wojciecha w Łanach Wielkich odbyła się uroczysta msza św. dożynkowa. Wieniec na tę uroczystość przygotowały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Łan Małych.

8 września to dzień odpustu w parafii Żarnowiec. Wieniec wraz z darami przygotowały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Koryczan oraz uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu. W kościele obecni byli strażacy OSP ze sztandarem. W uroczystej mszy św. uczestniczyli również Wójt Gminy Żarnowiec Grzegorz Scelina oraz Wicestarosta Powiatu Zawierciańskiego Paweł Sokół. Mszę św. uświetnił swym występem Zespół Regionalny „Korona Żarnowca”.

Uroczyste liturgie dożynkowe były okazją do modlitwy w intencji rolników oraz podziękowaniem za zebrane tegoroczne plony.   

Dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich, druhom Ochotniczych Straży Pożarnych i mieszkańcom za pomoc w organizacji dożynek parafialnych.

 

 

 

 

 

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2020-09-10 12:39:37

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • wience-gmina-2020Lany_Male_3
  • wience-gmina-2020Lany_Male_2
  • wience-gmina-2020_z_Lan_Malych
  • wience-gmina-2020Wieniec_z_Chliny
  • wience-gmina-09-2020
  • DSCF7603wience-gmina-2020
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy