Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina Żarnowiec położona jest w północno-wschodniej części województwa śląskiego, na granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego, nad rzeką Pilicą. Tereny gminy leżą na pograniczu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej oraz Wyżyny Miechowskiej. Ich południowa część znajduje się w otulinie Parku Krajobrazowego „Orlich Gniazd”. Krajobraz ma charakter równinny i zdominowany jest przez pola i łąki.

Gmina z historią

: Preloader. : Preloader.

Aktualności

Sukces „Korony Żarnowca” w Kazimierzu

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Sukces „Korony Żarnowca” w Kazimierzu

 

Sukces „Korony Żarnowca” w Kazimierzu

 

W dniach 28-29 sierpnia 2020r. odbył się Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą, na który przyjeżdżają najlepsze zespoły ludowe.
Miło jest nam przekazać dobrą wiadomość, że w gronie 24 zespołów śpiewaczych z 14 województw wyróżniona została „Korona Żarnowca” - prowadzona przez Panią Alicję Werys - instruktora GOKSiT w Żarnowcu.
Festiwal to najważniejsze tego typu wydarzenie w Polsce, której celem jest promowanie kultury ludowej i folkloru. W tym roku pandemia koronawirusa mocno ograniczyła festiwal.
Ze względu na bezpieczeństwo uczestników zrezygnowano z wielu tradycyjnych punktów programu ograniczając się do koncertów konkursowych, które odbyły  się w specjalnym namiocie ustawionym na kazimierskim Małym Rynku.
W wydarzeniu  na żywo mogła uczestniczyć ograniczona ilość osób. Koncerty były  transmitowane online i na telebimach, aby udostępnić występy szerszej publiczności. Festiwalowi towarzyszyły Targi Sztuki Ludowej, na które przyjechali twórcy z całej Polski.

„Koronie Żarnowca” gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Jesteśmy z Was dumni!