Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Wola Libertowska zgłoszona do konkursu „Najlepsza miejscowość powiatu zawierciańskiego”

Strona główna » Aktualności » Wola Libertowska zgłoszona do konkursu „Najlepsza miejscowość powiatu zawierciańskiego”

 

Wola Libertowska zgłoszona do konkursu 

„Najlepsza miejscowość powiatu zawierciańskiego”

 

Dnia 5 sierpnia 2020 r. w Woli Libertowskiej odbyła się wizja lokalna przeprowadzona przez komisję konkursową w związku ze zgłoszeniem miejscowości do corocznego konkursu pn. „Najlepsza miejscowość powiatu zawierciańskiego”.
Główne założenia konkursu to: poznanie przyrodniczych, kulturowych i społecznych walorów powiatu zawierciańskiego, najpiękniejszych zakątków regionu, inicjatyw poszczególnych sołectw oraz zaangażowanie lokalnych społeczności w rozwój miejscowości.

Komisja w składzie: Beata Szydłowska, naczelnik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Zawierciu, Iwona Kuźniak, naczelnik Wydziału Promocji Powiatu i Współpracy z NGO, Andrzej Guzik, główny specjalista ds. rolnictwa i leśnictwa Starostwa Powiatowego w Zawierciu bacznie wszystko obserwowała. Pracy komisji przyglądali się:  Starosta Powiatu Zawierciańskiego Gabriel Dors i Wicestarosta Paweł Sokół.
Mieszkańcy Woli Libertowskiej stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali miejscowość od najlepszej strony wykazując przy tym wielkie  zaangażowanie i staropolską gościnność. Teraz pozostaje czekać na werdykt.

 

 

 

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2020-08-06 11:53:43

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • wience-gmina-2020Lany_Male_3
  • wience-gmina-2020Lany_Male_2
  • wience-gmina-2020_z_Lan_Malych
  • wience-gmina-2020Wieniec_z_Chliny
  • wience-gmina-09-2020
  • DSCF7603wience-gmina-2020
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy