Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

„Bajkowe wakacje” z GOKSiT

Strona główna » Aktualności » „Bajkowe wakacje” z GOKSiT

 

„Bajkowe wakacje” z GOKSiT

Dom Kultury w Żarnowcu przygotował dla dzieci i młodzieży cykl wakacyjnych spotkań w różnych miejscowościach naszej gminy.

-  2 lipca 2020 r. na dobry początek odbyły się gry i zabawy w Woli Libertowskej. „Koziołek Matołek” uczył dzieci segregować śmieci, były fikołki i inne plenerowe zmagania. Odwiedziliśmy „koziołkowe ranczo”, które prowadzi artysta rzeźbiarz – Antoni Toborowicz wraz z córką Weroniką Witkowską. Gościnni gospodarze otworzyli dla zwiedzających Galerię krzyży, kapliczek i urokliwych rzeźb. Żal było opuszczać to
magiczne miejsce, pachnące woskiem i tajemniczością. Polecamy wszystkim do zwiedzania!!!

- 7 lipca br. bajkowa ekipa z „Brzydkim kaczątkiem” odwiedziła Małoszyce. Były biegi bociana, szukanie gniazda z jajkami i wyścigi kaczek. Najmłodsi zatańczyli „kaczuszki” a młodzież „jezioro łabędzie”. Wykonano także papierowe łódki i łabędzie z origami, które popłynęły hen daleko niesione wartkim nurtem Pilicy.

- 10 lipca br. na placu zabaw w Łanach Średnich pokazaliśmy „Kubusiowi Puchatkowi” jak ważny w życiu jest sport i wszelka aktywność fizyczna. Kubusiowe podbieranie miodku zakończyło się sztafetą na rolkach i slalomem z przeszkodami. Dzieci zaprosiły Kubusia do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu  – bo ruch to zdrowie.

- 15 lipca br. „Czerwony Kapturek” zawitał w Jeziorowicach. Przed remizą OSP odbył się teatrzyk kukiełkowy i roweriada szybkich wilków. Dzieci pomagały babci zwinąć wełenkę oraz smakowały specjały z koszyczka Czerwowego Kapturka. Na zakończenie zabaw przepędziły złego wilka w spodniach syjamskich, bo przecież  jak w każdej bajce - dobro zwycięża.

- 27 lipca br. mogliśmy się przekonać „Jak Wojtek został strażakiem” w Koryczanach. Na plac zabaw zajechał najprawdziwszy wóz strażacki i odbyły się mini zawody sprawnościowo – zręcznościowe dla przyszłych strażaków – chłopców i dziewczyn. Upalna pogoda  sprawiła, że druhowie OSP „ugasili” na koniec gorącą atmosferę wesołych zabaw potężnym strumieniem wody. Bardzo ważnym elementem spotkania był pokaz udzielania pierwszej pomocy. Druh Łukasz przedstawił zasady udzielania pierwszej pomocy, a następnie dzieci próbowały samodzielnie wykonać masaż serca na fantomie. Brawo dla strażaków, policji i służb medycznych!

- 31 lipca br. zakończył się cykl bajkowych spotkań na placu zabaw przy stadionie w Żarnowcu. „Alicja z krainy czarów” zaprosiła dzieci do zabaw z chustą animacyjna, a następnie zabrała śmiałków na drugą stronę lustra, gdzie był tunel szalonego kapelusznika i narty królika. Na zakończenie wyczarowała dla młodzieży „festiwal kolorów” i wielkie mydlane bańki dla milusińskich.

Słowa podziękowania kierujemy dla radnych, sołtysów i innych osób dzięki którym możliwa była organizacja i promocja wydarzenia, a byli to:

- Antoni Toborowicz i Weronika Witkowska -  Galeria Krzyży i Kapliczek w Woli Libertowskiej,

- Ilona Hebdowska i Paweł  Pająk z Woli Libertowskiej,

- Jolanta Czech i Joanna Sołtysik - SP Małoszyce,

- Przemysław Witkowski i Panie z KGW Łany Średnie,

- Cecylia Krupa i Panie z KGW Jeziorowice,

- Ewa Mazurek, Mirosław Sokół  i Tomasz Grabowski wraz z młodzieżową drużyną OSP Koryczany,

- Łukasz Dziekan z Żarnowca  strażak - ratownik PSP.

                                                                             

Serdecznie dziękujemy za współpracę

Dyrektor i pracownicy GOKSiT Żarnowiec

 

 

 

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2020-08-04 19:30:41

Wakacje 2020 zdjęć w galerii: 91
więcej
Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • wience-gmina-2020Lany_Male_3
  • wience-gmina-2020Lany_Male_2
  • wience-gmina-2020_z_Lan_Malych
  • wience-gmina-2020Wieniec_z_Chliny
  • wience-gmina-09-2020
  • DSCF7603wience-gmina-2020
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy