Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina Żarnowiec położona jest w północno-wschodniej części województwa śląskiego, na granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego, nad rzeką Pilicą. Tereny gminy leżą na pograniczu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej oraz Wyżyny Miechowskiej. Ich południowa część znajduje się w otulinie Parku Krajobrazowego „Orlich Gniazd”. Krajobraz ma charakter równinny i zdominowany jest przez pola i łąki.

Gmina z historią

: Preloader. : Preloader.

Aktualności

Zabierz aplikację na wakacje

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Zabierz aplikację na wakacje

 

Nieważne, czy w te wakacje jedziecie w góry, czy nad morze. Czy spędzacie je na wsi, czy w mieście. Gdziekolwiek będziecie, miejcie przy sobie aplikację ProteGO Safe, która - w razie potrzeby – wyśle Wam powiadomienie o kontakcie z koronawirusem. Pobierzcie ją na swoje telefony już dziś.

 

Co to jest ProteGO Safe? To aplikacja, która pomaga w walce z koronawirusem. Co powinniście o niej wiedzieć? Jest bezpieczna i bezpłatna. Nie śledzi Waszej lokalizacji, nie ma dostępu do plików i danych w Waszych telefonach, nie wie z kim i kiedy się spotkaliście. Mimo to poinformuje Was jeśli mieliście kontakt z osobą zakażoną. Jak to możliwe?

Sprawdzone rozwiązanie

Z identycznych aplikacji jak nasza korzystają już miliony Europejczyków. Warto dołączyć do tego grona.

Podobnie jak wiele innych państw, w naszej aplikacji wykorzystujemy rozwiązanie dostarczone przez firmy Apple i Google. Jest oparte o technologię Bluetooth. Doskonale znają ją ci, którzy korzystają z tzw. „parowania” urządzeń, czyli np. samochodowego zestawu głośnomówiącego z telefonem komórkowym.

Dzięki temu rozwiązaniu, jeśli zainstalujecie ProteGO Safe, Wasz telefon będzie monitorował Wasze otoczenie w poszukiwaniu innych telefonów (nie osób), na których także zainstalowana jest ta aplikacja.

W trakcie tego monitorowania ProteGO Safe analizuje długość (czas) i odległość kontaktu. Zapamiętuje tylko te dłuższe kontakty – trwające powyżej 15 minut, w odległości mniejszej niż dwa metry. Gdzie miewacie takie kontakty z innymi ludźmi? Na przykład w pociągu, w komunikacji miejskiej, w kolejce w supermarkecie, na plaży, w restauracji, na placu zabaw lub w kościele.

Jeśli któraś z osób, z którą mieliście taki kontakt, zachoruje na koronawirusa – dostaniecie odpowiednie powiadomienie wraz ze wskazówkami, co w tej sytuacji zrobić.

Uwaga! W powiadomieniu nie znajdziecie informacji, kto zachorował oraz kiedy i gdzie mieliście kontakt z tą osobą. Otrzymanie powiadomienia nie jest też jednoznaczne ze skierowaniem na obowiązkową kwarantannę domową.

Daj sobie szansę

Jak to działa w praktyce? Kiedy okazuje się, że ktoś zachorował – test dał wynik pozytywny – z taką osobą kontaktują się służby sanitarne. Pytają z kim widziała się w trakcie ostatnich 14 dni. To oczywiste, że pamięta się  tych, których się zna – rodzinę, przyjaciół, współpracowników. Jednak w wielu przypadkach mamy do czynienia z nieznajomymi. A to możemy być właśnie my, czyli osoby, z którymi zakażony jechał komunikacją miejską, stał w kolejce w supermarkecie, czy z którymi wspólnie uczestniczył w mszy świętej.

Dotarcie do wszystkich tych osób zabiera sporo czasu, w którym całkiem nieświadome mogą zarażać kolejne osoby. Tym samym wirus rozprzestrzenia się.

- Korzystanie z aplikacji ProteGO Safe może to rozprzestrzenianie zahamować. Osoba zakażona, będąca użytkownikiem aplikacji, w kilka chwil może bowiem wysłać na urządzenia tych osób odpowiednią, w pełni anonimową, informację o możliwym kontakcie z koronawirusem. Wystarczy, że w swoim telefonie wprowadzi numer PIN, który w trakcie rozmowy poda mu pracownik Centrum Kontaktu – tłumaczy minister cyfryzacji Marek Zagórski. - Aplikacja nie śledzi naszej lokalizacji, nie wie z kim konkretnie i kiedy się widzieliśmy. Nie ma dostępu do żadnych danych, ani plików, które trzymamy w telefonie. Aby zadbać z nią o swoje, ale i swoich bliskich, bezpieczeństwo nie musimy robić wiele. Wystarczy ją zainstalować i uruchomić. Resztę aplikacja robi już za nas – dodaje szef MC.

Nasza aplikacja spełnia wyśrubowane, europejskie normy bezpieczeństwa. Identyczne rozwiązanie wprowadziło już wiele innych krajów, w tym Niemcy. W pierwszym dniu po udostępnieniu tam aplikacji, pobrało ją 6,5 miliona Niemców. Weźmy z nich przykład, dajmy sobie szansę na zapanowanie nad epidemią. Chrońmy swoje zdrowie. Aby to było możliwe z aplikacji powinno korzystać możliwie najwięcej osób. Dlatego pobierzcie ją już dziś i zachęćcie do tego swoich bliskich i znajomych.

Dla każdego

ProteGO Safe przygotowaliśmy wspólnie z grupą polskich programistów. Proces jej tworzenia był i jest transparentny. Stale współpracujemy z grupą niezależnych ekspertów, m.in. z zakresu ochrony danych osobowych. Aplikacja przeszła wymagające i obiektywne testy bezpieczeństwa. Jest bezpieczna. Nie zbiera danych osobowych, tym bardziej nigdzie ich nie przekazuje.

Przygotowując ją zależało nam na tym, by była prosta w obsłudze dla wszystkich, w tym dla osób starszych. I tak właśnie jest.

Do korzystania z aplikacji zachęcają eksperci, w tym minister zdrowia.

- Zachęcam, aby wszyscy mieli taką aplikację, bo wtedy będziemy wiedzieli na pewno, że nie stykaliśmy się z nikim chorym – mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski.

ProteGO Safe można pobrać ze sklepów, które znajdziemy na pulpicie naszych telefonów. Jeśli korzystamy ze smartfonów wykorzystujących system operacyjny Android – sklep z aplikacjami to Google Play. Jeśli nasz telefon to iPhone – aplikację znajdziemy w App Store. W wyszukiwarce w sklepie wystarczy wpisać nazwę aplikacji, czyli ProteGO Safe i zainstalować ją.

Jeśli potrzebujesz pomocy w instalacji, nie wstydź się o nią poprosić dzieci, wnuków, czy znajomych.

Pobierz aplikację i zachęcaj do tego innych. Pamiętaj, im więcej z nas z niej korzysta, tym lepiej.

Więcej informacji, w tym odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, na www.gov.pl/protegosafe

 

Źródło:

Ministerstwo Cyfryzacji

 

 

 

27

CZE

2020

292

razy

czytano

1983/4332

zarnowiec.pl

Najnowsze aktualności

: Światowy Dzień Ziemi
: Preloader. : Preloader.

zarnowiec.pl

Nowa

Światowy Dzień Ziemi

16

kwi

2024

: WRAŻLIWOŚĆ NA SŁOWA
: Preloader. : Preloader.

zarnowiec.pl

Nowa

WRAŻLIWOŚĆ NA SŁOWA

16

kwi

2024

: Serdecznie zapraszamy młodzież do Domu Kultury
: Preloader. : Preloader.

zarnowiec.pl

Nowa

Serdecznie zapraszamy młodzież do Domu Kultury

16

kwi

2024

: KONDOLENCJE
: Preloader. : Preloader.

zarnowiec.pl

Nowa

KONDOLENCJE

10

kwi

2024

: Punkt Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego w ...
: Preloader. : Preloader.

zarnowiec.pl

Nowa

Punkt Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego w ...

9

kwi

2024

: Uwaga na oszustów! Ostrzegamy
: Preloader. : Preloader.

zarnowiec.pl

Nowa

Uwaga na oszustów! Ostrzegamy

9

kwi

2024

Polecamy

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu

Parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła w Chlinie

Muzeum-Galeria w Woli Libertowskiej

Geoportal - Powiat Zawierciański

Łany Wielkie

Logo serwisu.

Gmina Żarnowiec

:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
: ePUAP - Strefa klienta
: Kącik przedsiębiorcy
: Wojskowa Komenda Uzupełnień w Będzinie
: Lokalna Grupa Działania "Perła Jury"
: Związek Gmin Jurajskich
: Serwis Województwa Śląskiego
: OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ w Żarnowcu
: Rynek Rolny - Giełda rolna i ogłoszenia rolnicze
: Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Żarnowcu
: Gminna Biblioteka Publiczna w Żarnowcu
: Szkoła Podstawowa im. Haliny Grabowskiej "Zety" w Chlinie
: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarnowcu
: Przedszkole Publiczne w Żarnowcu
: informacje i usługi przyjazne obywatelom
: Serwis Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia
: Koronawirus: informacje i zalecenia
: Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Zawierciu
: Starostwo Powiatowe w Zawierciu
: Urząd Skarbowy w Zawierciu
: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu
: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu
: Szpital Powiatowy w Zawierciu
: Powiatowy Urząd Pracy
: Umów wizytę w urzędzie skarbowym
Gmina Żarnowiec

Do góry

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Ukryj moduł.