Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Informacja Ministerstwa Cyfryzacji

Strona główna » Aktualności » Informacja Ministerstwa Cyfryzacji

 

Informacja Ministerstwa Cyfryzacji

 

W ramach naszej kampanii „e-Polak potrafi!” przekonujemy Was, że korzystanie z sieci wcale nie jest trudne. Dzisiaj chcemy Was podszkolić w… szkoleniach. Bo sieć to nie tylko filmy, muzyka, kontakt z bliskimi i płacenie rachunków. To także edukacja, w tym dla tych którzy szkołę skończyli już jakiś czas temu…

Na naukę nigdy nie jest za późno! Dlatego jeśli chodzi Ci po głowie zdobycie nowych kompetencji lub rozwinięcie zainteresowań, skorzystaj z oferty internetowych szkoleń. Nie musisz zaglądać do portfela i zastanawiać się, czy możesz sobie na to pozwolić. Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy kilka bezpłatnych kursów.

 

#szkolenianakanapie

Co powiesz na szkolenie „Pierwsze kroki z aplikacjami w telefonie”? A może wolisz się dowiedzieć jak założyć stronę internetową? Inna oferta – kurs pt. „Technologia Przeciw Wirusowi”. To tylko kilka propozycji szkoleń, w których możecie wziąć udział w dowolnym momencie i w pełni za darmo. Znajdziecie je na stronie Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC), które wraz z beneficjentami Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa udostępnia szkolenia dotyczące nowych technologii i szeroko pojętej cyfryzacji. Każda lekcja dotyczy innego zagadnienia. Wszystkie udostępnione są w bardzo przystępny sposób - w formacie wideo lub plików, które można pobrać i w dowolnej chwili przejrzeć.

Każdy znajdzie tam coś dla siebie – niezależnie od wieku i cyfrowych umiejętności.

Jeśli już co nieco wiecie o internecie, za to po głowie chodzi Wam np. założenie własnej firmy - w tych kwestiach także możecie podszkolić się online.

Na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) znajdziecie 16 bezpłatnych kursów, a wśród nich: „Ochrona danych osobowych dla MŚP (RODO)”, „Media społecznościowe w biznesie”, czy „Jak założyć własną firmę”.

Jeśli interesuje Was coś zdecydowanie mniej przyziemnego i chcielibyście np. poznać odpowiedź na pytanie „Czy czas istnieje na najbardziej podstawowym poziomie?” lub znaleźć się na tropie granic czasoprzestrzeni, wybierzcie się na wykład na e-uniwersytecie.

W internecie znajdziecie bezpłatne kursy języków obcych, jogi, wystąpień publicznych, czy… śpiewu.

Nic, tylko się uczyć!

 

Powodów, dla których warto skorzystać ze szkoleń online jest co najmniej kilka. Najważniejszym z nich jest szeroki wybór opcji nauki i wygoda korzystania. Wielką zaletą są także oszczędności finansowe. Nie wszystkie szkolenia są darmowe, ale nawet te, za które trzeba zapłacić są tańsze, niż „tradycyjne” kursy. W obecnych czasach to też jeden z najbezpieczniejszych sposobów zdobywania wiedzy.   

Jeśli decydujesz się na szkolenie online, pamiętaj o kilku zasadach, dzięki którym to będzie nauka a nie nauczką:

  1. Zanim zdecydujesz się na płatną edukację online – sprawdź wiarygodność organizatorów. Warto poczytać opinie, a jeśli masz taką możliwość - zapytać innych, czy nie mieli zastrzeżeń do organizacji i przebiegu zajęć. Upewnij się także, że strona przez którą dokonujesz płatności jest bezpieczna. Jeśli masz wątpliwości co do jej wiarygodności – nie podejmuj ryzyka. 
  2. Nie podawaj swoich wrażliwych danych – rejestracja na bezpłatne wykłady czy webinary nie powinna wymagać więcej niż podania imienia i adresu e-mail, na który dostaniesz np. materiały szkoleniowe lub link aktywacyjny. Zrezygnuj, jeśli rejestracja wymaga danych takich jak np. numer PESEL czy dokładny adres zamieszkania.
  3. Sprawdź rzetelność edukatorów – jeśli chcesz mieć pewność, że wybrany przez Ciebie kurs nie będzie stratą czasu, sprawdź czy osoba, która będzie go prowadzić ma odpowiednie kompetencje. Jak to zrobić. Poszukaj tych informacji w internecie.
  4. Potwierdź ważność certyfikatów – firmy szkoleniowe kuszą różnego rodzaju zaświadczeniami o ukończeniu ich kursu potwierdzanymi przez różne instytucje. Jeśli decydujesz się na płatny kurs - zanim przelejesz pieniądze, sprawdź czy taki dokument rzeczywiście jest wspierany przez instytucję, na którą powołuje się organizator. Jeśli masz wątpliwości – skontaktuj się bezpośrednio z instytucją i zapytaj o to.

 

Więcej informacji na: 

https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/podszkol-sie-w-internecie

 

 

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2020-05-19 21:38:51

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • DSCN6724jubilat-maj2020
  • DSCN6735jubilat-maj2020
  • DSCN6722bjubilat-maj2020
  • DSCN6722ajubilat-maj2020
  • DSCN6722jubilat-maj2020
  • DSCN6721jubilat-maj2020
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy