Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Wznowienie pracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Żarnowcu

Strona główna » Aktualności » Wznowienie pracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Żarnowcu

 

 

INFORMACJA   DLA   CZYTELNIKÓW 


Na podstawie § 7 pkt 2 ust. 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, po konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Zawierciu oraz zgodnie z pozytywną opinią organu prowadzącego, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej podjęła decyzję o częściowym otwarciu biblioteki dla czytelników od dnia 13 maja 2020 r.

 

PROCEDURA WZNOWIENIA PRACY BIBLIOTEKI:

1. Częściowemu wznowieniu pracy podlega wyłącznie Gminna Biblioteka Publiczna w Żarnowcu ul. Rynek 11, 42-439 Żarnowiec.

2. Filia w Łanach Wielkich oraz Punkt biblioteczny w Otoli pozostają nieczynne dla czytelników do odwołania. Biblioteka na bieżąco będzie informować o otwarciu tych placówek.

3. W widocznym miejscu umieszczono informacje o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa oraz inne przydatne informacje dotyczące zachowania w czasie trwania epidemii.

4. Dla czytelników uruchamiamy jedynie punkty wypożyczeń i zwrotów książek.

5. Ograniczony zostaje wolny dostęp czytelników do księgozbioru, katalogu oraz czytelni i komputerów. Książki czytelnikom podają wyłącznie bibliotekarze.

6. Do odwołania nie będą organizowane spotkania autorskie, lekcje biblioteczne, imprezy okolicznościowe, wystawy itp. 

7. Nie będą świadczone usługi ksero.

8. Ulegają zmianie godziny otwarcia Biblioteki:

poniedziałek 8.00 – 15.00

wtorek 10.00  – 18.00

środa 8.00 – 15.00

czwartek – prace wewnętrzne

piątek 8.00 – 15.00.

9. W wyznaczonych 10 minutowych przerwach (w 2 godzinnych odstępach) pracownicy będą dokonywać dezynfekcji pomieszczeń biblioteki, sprzętu komputerowego, blatów, klamek, poręczy. Pomieszczenia będą systematycznie wietrzone.

10. W pomieszczeniu, gdzie obsługiwani są czytelnicy może przebywać tylko jeden czytelnik (wyjątek stanowi rodzic z dzieckiem). Pozostali czytelnicy muszą czekać na zewnątrz z zachowaniem bezpiecznej odległości minimum 2 metry od siebie.

11. Osoby przebywające w bibliotece są zobowiązane do zakrywania ust i nosa, dezynfekowania rąk i noszenia rękawiczek ochronnych. Dla czytelników przygotowano miejsce do dezynfekcji rąk.

12. Pracownicy biblioteki są zobowiązani do noszenia maseczek ochronnych lub przyłbic, zakładania rękawiczek i systematycznego mycia i dezynfekowania rąk. Bibliotekarze wykonują swoją pracę przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, oddzieleni od czytelnika osłoną z płyty pleksi. Czytelnik powinien pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości.

13. W bibliotece wyznaczono miejsce na przechowywanie zwracanych książek. Zwrócone egzemplarze zostają poddane kwarantannie na okres 3 dni i oznaczone datą zwrotu. Po zakończeniu kwarantanny książki zostaną włączone do użytkowania. Czytelnicy muszą się liczyć z utrudnionym czasowym dostępem do wybranych pozycji.

14. Zalecamy wcześniejsze zamawianie telefoniczne lub mailowe tytułów książek lub przygotowanie listy książek do wypożyczenia:

- nr tel. 32/ 644 90 40

- e-mail: gbp2@op.pl.

15. Przypominamy, że z zgodnie z Regulaminem obowiązuje limit wypożyczeń – jednorazowo można wypożyczyć 4 książki. Publikacji nie wolno dezynfekować preparatami dezynfekcyjnymi opartymi na detergentach i alkoholu. Zasady zapisu do Biblioteki pozostają bez zmian. Zachęcamy naszych czytelników do korzystania ze zbiorów udostępnianych on-line.

16. Pracownicy i czytelnicy powinni stosować się do wszystkich zaleceń i zasad profilaktycznych przedstawianych i aktualizowanych przez Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

 

 

 

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2020-05-13 11:29:50

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • DSCN6724jubilat-maj2020
  • DSCN6735jubilat-maj2020
  • DSCN6722bjubilat-maj2020
  • DSCN6722ajubilat-maj2020
  • DSCN6722jubilat-maj2020
  • DSCN6721jubilat-maj2020
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy