Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Nie zagub dziecka w sieci – zapraszamy na webinar

Strona główna » Aktualności » Nie zagub dziecka w sieci – zapraszamy na webinar

 

         Twoje dziecko nie umie żyć bez internetu? W każdej wolnej chwili sięga po komórkę, by pograć lub sprawdzić social media? Nie wiesz jak sobie z tym radzić? Pomożemy. Weź udział w naszym webinarze. Startujemy za tydzień – 30 stycznia o godz. 18.00.

 

Koncepcja webinaru jest prosta. Wy zadajecie pytania, nasi eksperci - w tym przypadku będą to znany dziennikarz Tomasz Rożek i ekspertka Akademii NASK Anna Borkowska - odpowiadają. Nie musicie nigdzie jechać, czy kupować biletów wstępu. Zobaczymy się… w internecie.

Ty pytasz, my odpowiadamy

Główny temat naszego spotkania to bezpieczeństwo dzieci w sieci. Na nasze bezpłatne szkolenie, bo tym de facto jest webinar, zapraszamy nie tylko rodziców, ale i nauczycieli oraz wszystkich tych, którzy nie potrafią poradzić sobie z nadużywaniem internetu lub cyberprzemocą.  

Będziecie mieli realny wpływ na przebieg tego wydarzenia. Czekamy na Wasze pytania. Możecie zadawać je już dziś (w naszych mediach społecznościowych), będzie mogli pytać także na żywo. Koniecznie do nas dołączcie.

 

Gwarantujemy: nasz webinar to szansa na zdobycie solidnej dawki wiedzy i spotkanie sam na sam ze świetnymi ekspertami. Rzadko zdarza się okazja, by osobiście zadać im pytanie, dlatego – skorzystajcie.

Tomasz Rożek to doświadczony dziennikarz, znany popularyzator nauki prowadzący programy w telewizji i radiu oraz swój autorski kanał „Nauka. To lubię”. Jest także ambasadorem naszej kampanii „e-Polak potrafi!”. Wspiera nas w tematach związanych z bezpieczeństwem w sieci.

- Internet może być świetną rozrywką dla dzieci i rodziców. To także źródło wiedzy i informacji. Tak jak w wielu innych miejscach, także i tam, nasze dzieci mogą trafić na zagrożenia. Dlatego warto towarzyszyć im online i wspólnie mądrze korzystać z sieci – mówi Tomasz Rożek, zapowiadając nasz webinar.  

W internecie Twoje dziecko też potrzebuje przewodnika. e-Polak potrafi! – obejrzyj spot.

Anna Borkowska, psycholog i ekspertka Akademii NASK, to specjalistka w zakresie wczesnej profilaktyki zachowań problemowych dzieci i młodzieży, trenerka programów profilaktycznych i autorka licznych programów szkoleniowych dla specjalistów.

 

Webinar jest częścią kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”, którą od kilku miesięcy realizujemy wspólnie z NASK.

Jej celem jest edukacja rodziców i opiekunów, podpowiadanie im jak mądrze – ramię w ramię – iść z dzieckiem przez wirtualny świat.

W ramach kampanii powstają poradniki, artykuły i inne skierowane do rodziców materiały, które tłumaczą jak opiekować się dzieckiem nie tylko offline, ale i online.

Do tej pory opublikowaliśmy cztery poradniki:

  1. „Cyberprzemoc. Włącz blokadę na nękanie”
  2. „FOMO i nadużywanie nowych technologii”
  3. „Szkodliwe treści w internecie. Nie akceptuję, reaguję!”
  4. „Sexting i nagie zdjęcia. Twoje dziecko i ryzykowne zachowania online”

Wszystkie poradniki można znaleźć i pobrać tutaj: https://www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci/do-poczytania

Więcej informacji o kampanii: www.gov.pl/niezagubdzieckawsieci

Działania podejmowane w ramach kampanii „Nie zagub dziecka w sieci” są uzupełniane przez aktywności podejmowane w ramach kampanii „e-Polak potrafi!”.

Na koniec przypomnienie: widzimy się w czwartek 30 stycznia 2020 r. o godz. 18.00.

 

Źródło: 

Ministerstwo Cyfryzacji

https://www.gov.pl/web/cyfryzacja

 

 

 

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2020-01-26 10:37:03

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • wience-gmina-2020Lany_Male_3
  • wience-gmina-2020Lany_Male_2
  • wience-gmina-2020_z_Lan_Malych
  • wience-gmina-2020Wieniec_z_Chliny
  • wience-gmina-09-2020
  • DSCF7603wience-gmina-2020
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy