Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

KRUS - luty miesiącem konkursów, dla najmłodszych

Strona główna » Aktualności » KRUS - luty miesiącem konkursów, dla najmłodszych

 

KRUS - luty miesiącem konkursów, dla najmłodszych

 

28 lutego, czyli w ostatni dzień roboczy tego miesiąca upływa termin zgłoszeń i nadesłania swoich prac na dwa konkursu ogłoszone przez KRUS.

„Krzyżówkę z KRUS-em” dla uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich województwa śląskiego przygotował Oddział Regionalny KRUS w Częstochowie. Broszurka pod tym tytułem zawiera 10 krzyżówek z ukrytymi hasłami. Rozprowadzono je przede wszystkim w szkołach położonych na terenach wiejskich w województwa śląskiego. Hasła krzyżówek  związane są tematycznie z funkcjonowaniem gospodarstw rolnych ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień  bezpieczeństwa i higieny pracy.      

Po wycięciu kuponu ze wszystkimi rozwiązaniami, należy go przesłać do 28 lutego na adres Oddziału Regionalnego w Częstochowie (42-200 Częstochowa, ul. Korczaka 5  - liczy się data stempla pocztowego) lub dostarczyć osobiście do najbliższej Placówki Terenowej KRUS. Spośród nadesłanych poprawnych rozwiązań zostanie rozlosowanych 15 nagród: 5 smartwatchy oraz 10 kubków termicznych. Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej SMS-em lub telefonicznie najpóźniej w terminie 7 dni od daty losowania. Do konkursu „Krzyżówka z KRUS-em” można przystąpić tylko jeden raz w jednej edycji. Szczegółowe warunki określa regulamin konkursu „Krzyżówka z KRUS-em”.

 

 

Do 28 lutego można również nadsyłać prace plastyczne w ramach X Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Jego organizację wspierają Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Dotychczasowe edycje konkursu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci. W ramach wojewódzkiego etapu konkursu, w 2019 roku do siedziby Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie wpłynęło blisko tysiąc prac plastycznych dzieci z ponad 100 szkół podstawowych, znajdujących się na terenach wiejskich w województwie śląskim.

Konkurs promuje wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich wiedzę na temat zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym, pozytywne zachowania związane z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzuje „Wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat,” wskazującego na prace szczególnie zagrażające bezpieczeństwu najmłodszych mieszkańców wsi, przygotowanego przez KRUS. Tegoroczne hasło konkursowe ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom, związanym z obecnością w gospodarstwach rolnych zwierząt. Uczyć szacunku do naszych „braci mniejszych”, odpowiedniego traktowania zwierząt.

Konkurs przebiega w dwóch etapach: wojewódzkim i ogólnopolskim, w dwóch grupach wiekowych: klas od 0 do III oraz od IV do VIII. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice, w formacie A3, ilustrującej hasło konkursowe. W szkołach, które zgłoszą chęć uczestnictwa w konkursie, mogą się odbyć na życzenie pedagogów szkoleniowe spotkania dzieci z pracownikami Kasy, których celem będzie przygotowanie merytoryczne młodych artystów.

UWAGA! Terminy w tym roku wcześniejsze niż zwykle po to, by nagrody wręczyć przed zakończeniem roku szkolnego:  nadsyłanie prac – do 28 lutego 2020 roku, finał wojewódzki – do 27 marca 2020, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi przed zakończeniem roku szkolnego.

 

 

 

 

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2020-01-26 09:55:10

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • wience-gmina-2020Lany_Male_3
  • wience-gmina-2020Lany_Male_2
  • wience-gmina-2020_z_Lan_Malych
  • wience-gmina-2020Wieniec_z_Chliny
  • wience-gmina-09-2020
  • DSCF7603wience-gmina-2020
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy