Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - podsumowanie

Strona główna » Aktualności » 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - podsumowanie

 

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

       12 stycznia 2020 r. odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz kolejny dzięki szczodrości mieszkańców gminy Żarnowiec udało się zebrać imponującą kwotę 16.310,83 zł.  

28. finał organizowany był pod hasłem: "Wiatr w żagle" - dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Fundacja WOŚP w tym roku będzie skupiać się przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia. 

 

Bardzo dziękujemy 25 wolontariuszom oraz dyrekcji i nauczycielom z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z Żarnowca, a w szczególności Joannie Witkowskiej i Agnieszce Czech za zorganizowanie sztabu WOŚP.

Dziękujemy również wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania programu artystycznego, a byli to:

- dzieci z Przedszkola Publicznego w Żarnowcu,

- uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Chliny,

- zespoły działające przy GOKSiT w Żarnowcu: Atomy Kids, Atomy Junior oraz Atomy.

Podczas imprezy odbył się pokaz czirliderek ze Szkoły Podstawowej z Żarnowca oraz występy zespołu "Korona Żarnowca” i orkiestry dętej z Chliny.

Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom uczniów oraz nauczycielom szkół podstawowych za pyszne ciasta i sałatki owocowe. Słowa podziękowania kierujemy również do Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Łan Średnich.

Podczas gminnego finału WOŚP w domu kultury odbyła się licytacja WOŚP. Gminna Biblioteka Publiczna w Żarnowcu prowadziła sprzedaż książek i ozdób świątecznych. Imprezie towarzyszył również kiermasz kwiatów i artykułów dekoracyjnych prowadzony rzez nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej z  Chliny.

Całkowity dochód ze sprzedaży został przekazany Fundacji WOŚP.

Na zakończenie gminnego finału WOŚP zapalono „Światełko do nieba”.

 

Wszystkim darczyńcom oraz wolontariuszom serdecznie dziękujemy! 

 

Anna Sarwa 

 

 

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2020-01-14 09:26:08

Finał WOŚP 2020 r. zdjęć w galerii: 81
więcej
Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • DSCN6724jubilat-maj2020
  • DSCN6735jubilat-maj2020
  • DSCN6722bjubilat-maj2020
  • DSCN6722ajubilat-maj2020
  • DSCN6722jubilat-maj2020
  • DSCN6721jubilat-maj2020
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy