Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Informacja dla mieszkańców sołectwa Łany Wielkie

Strona główna » Aktualności » Informacja dla mieszkańców sołectwa Łany Wielkie

 

Informacja  dla  mieszkańców  sołectwa  Łany  Wielkie

 

        Informujemy mieszkańców sołectwa Łany Wielkie o przystąpieniu do konkursów organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Starostwo Powiatowe w Zawierciu.

W dniu 9 lipca br. odbędzie się wizja terenowa zadań zgłoszonych w konkursie „Piękna wieś województwa śląskiego w roku 2019”, konkurs organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Celem konkursu jest wspieranie rozwoju wsi poprzez pobudzanie aktywności gospodarczej, kształtowanie ładu przestrzennego oraz pielęgnowanie środowiska naturalnego. Konkurs promuje także działania związane z zachowaniem tradycji oraz wzmacnianiem poczucia tożsamości lokalnej mieszkańców wsi.

 

        Natomiast 10 lipca br. Komisja Konkursowa powołana Uchwałą Zarządu Powiatu Zawierciańskiego przeprowadzi wizję lokalną miejscowości Łany Wielkie zgłoszonej do konkursu „Najlepsza miejscowość powiatu zawierciańskiego 2019”.

Głównym założeniem konkursu jest poznanie walorów miejscowości powiatu zawierciańskiego, w tym środowiska przyrodniczego, kulturowego i gospodarczego, poznanie lokalnych inicjatyw i zaangażowania mieszkańców w rozwój miejscowości.

 

 

 

 

 

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2019-07-05 12:02:39

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • DSCN4742_spzkl1
  • DSCN4738_spzkl1
  • DSCN4739_spzkl1
  • DSCN4735_spzkl1
  • DSCN4733_spzkl1
  • DSCN4732_spzkl1
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy