Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Zaprezentowanie alternatywnych źródeł dochodu dla kobiet z obszarów wiejskich

Strona główna » Aktualności » Zaprezentowanie alternatywnych źródeł dochodu dla kobiet z obszarów wiejskich

 

           Zapraszamy Panie z terenów wiejskich województwa śląskiego do wzięcia udziału w konferencji pt. „Zaprezentowanie alternatywnych źródeł dochodu dla kobiet z obszarów wiejskich”, która odbędzie się  w dniu 9 lipca 2019 roku o godzinie 10:00  w Śląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Częstochowie. W trakcie Konferencji zostaną przeprowadzone prelekcje na temat dostępnych środków pomocowych, sytuacji kobiet pod względem zatrudnienia na wsi w ujęciu socjologicznym oraz prezentacja trzech biznesowych przedsięwzięć kobiet  w rolnictwie z naszego regionu. Podczas konferencji  panie dokonać będą mogły wyboru i podzielić się na dwie grupy i wziąć udział w dwudniowych warsztatach serowarskich lub plecionkarskich. Celem konferencji i  warsztatów jest przeszkolenie uczestniczek z ideą, metodyką i praktyką zakładania własnych działalności związanych z produkcją sera i plecionek. Dodatkowo kobiety będą miały okazję poznać ciekawe działania i inicjatywy społeczno - gospodarcze już powstałe i prowadzone na obszarach wiejskich naszego województwa przez przedstawicielki KGW, LGD. Zaktywizujemy mieszkanki wsi na rzecz stworzenia własnych miejsc pracy czy też  poszerzenia prowadzonej już działalności, co poprawi to ich sytuację ekonomiczną. Celem jest również stworzenie możliwości poprawy warunków bytowych kobiet, a także integracja kobiet w środowisku wiejskim.

Efektami realizacji operacji są stworzenie dla kobiet alternatywnego źródła dochodu i rozwoju swojej - nowej lub dotychczasowej działalności, zdobycie wiedzy i kontaktów, danie możliwości stworzenia miejsca pracy oraz nawiązania kontaktów młodzieży, która dopiero wkracza na rynek pracy i nie wie z jakich programów pomocowych oferowanych w naszym województwie mogłaby skorzystać. Operacja daje możliwości m.in. doradcom rolnym,  ponieważ zdobędą nową wiedzę, którą będą mogli dzielić się ze swoimi rolnikami współpracując w terenie, wskazując im alternatywy do dalszego rozwoju prowadzonej już działalności jak i stworzenia nowego miejsca pracy i tym samym rozwoju i wzrostu stopy życiowej danego regionu. Operacja ma również dodatkowy cel społeczny buduje relacje i więzi międzyludzkie, które z perspektywy czasu są bezcenne. Kobiety mogą wymienić się doświadczeniami, jak również stworzyć fundamenty na przyszłość podtrzymując ze sobą kontakty i być może założenia w przyszłości stowarzyszeń, fundacji, KGW itp.

 

Chęć uczestnictwa i wszelkie pytania proszę kierować na adres email:

m.bakiewicz@odr.net.pl ; a.chojnacka@odr.net.pl  lub pod numerem telefonu 34 377 01 12.

 

Źródło:

http://slaskie.ksow.pl/

 

 

 

 

ZAŁĄCZNIKI

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2019-07-05 09:02:46

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • DSCN4742_spzkl1
  • DSCN4738_spzkl1
  • DSCN4739_spzkl1
  • DSCN4735_spzkl1
  • DSCN4733_spzkl1
  • DSCN4732_spzkl1
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy