Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w regionie

Strona główna » Aktualności » Najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w regionie

 

Ogłoszenie wyników finału regionalnego XVII Ogólnopolskiego Konkursu

„Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” 

 

      W Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odbyło się w dniu 15.05.2019 r. ogłoszenie wyników finału regionalnego XVII Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” dla regionu bielskiego i katowickiego.

Kilka słów do laureatów skierował wicewojewoda śląski Robert Magdziarz. – Chciałem pogratulować laureatom, bo to jest duży wysiłek. Sam wiem ile wysiłku trzeba włożyć, żeby gospodarstwo było wprost gotowe do konkursu. Życzę Wam zdrowia, wytrwałości i wszystkiego dobrego w realizacji swoich osobistych i życiowych planów.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych zostało 14 indywidualnych gospodarstw rolnych z terenu działania Placówki Terenowej KRUS w Katowicach oraz ze współpracujących oddziałów z Rybnika, Raciborza, Gliwic, Pszczyny, Tychy, Bielska-Białej, Cieszyna i Żywca. Wszystkie gospodarstwa zostały poddane szczegółowej ocenie. Sprawdzano m.in. stan budynków, maszyn, schodów czy instalacji elektrycznej, a dodatkowym atutem było np. posiadanie wydzielonych miejsc do zabawy dla dzieci. Uroczystość była okazją do podsumowania i wyróżnienia tych, którzy wzięli udział w regionalnym etapie konkursu.

Wśród wyróżnionych znalazły się dwa gospodarstwa z terenu Gminy Żarnowiec:

- Gospodarstwo Zbigniewa i Justyny Czech z miejscowości Jeziorowice

- Gospodarstwo Edyty Grela z miejscowości Wola Libertowska.

 

Konkurs został zorganizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, natomiast etapowi centralnemu patronuje Prezydent RP Andrzej Duda. Konkurs ma na celu zmniejszenie liczby wypadków oraz przeciwdziałanie chorobom zawodowym rolników, a udział mogą wziąć w nim wszystkie gospodarstwa rolne – zarówno te duże, jak i małe.

Wyłonieni laureaci będą mieli szansę wziąć udział w wojewódzkim etapie konkursu, którego zwycięzca będzie reprezentował całe województwo w etapie centralnym, odbywającym się podczas największej rolniczej wystawy plenerowej w Europie – AgroShow w Bednarach pod Poznaniem.                         

Systematyczna prewencja wypadkowa, prowadzona przez instytucje rolnicze przynosi widoczne efekty - na terenie woj. śląskiego od 2012 roku liczba wypadków zmniejszyła się o blisko 33 proc. Województwo śląskie jest najbezpieczniejszym obszarem dla prowadzenia działalności rolniczej, mimo posiadania najmniej sprzyjających ku temu terenów i uwarunkowań. Notuje się tutaj od dwóch lat najmniejszy wskaźnik wypadkowości wśród rolników w Polsce! Prewencja jest jednym z kilku głównych ustawowych zadań realizowanych przez KRUS.

 

 

 

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2019-05-16 21:11:01

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • DSCN4015_jubilatka19
  • DSCN4014_jubilatka19
  • DSCN4010_jubilatka19
  • DSCN4008_jubilatka19
  • DSCN4000_jubilatka19
  • DSCN3989_jubilatka19
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy