Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Uroczyste obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Strona główna » Aktualności » Uroczyste obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

        Święto Konstytucji 3 Maja rozpoczęło się zbiórką Pocztów Sztandarowych przed Urzędem Gminy. Przy akompaniamencie orkiestry dętej z Łan Wielkich wszyscy zebrani udali się do kościoła p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Żarnowcu. W uroczystej Mszy Świętej, którą w intencji Ojczyzny odprawił ks. dziekan kanonik Adolf Drożyński uczestniczyli: przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Zawierciu, Wójt Gminy Żarnowiec wraz z pracownikami, Przewodniczący Rady Gminy wraz z radnymi, delegacje szkół, straży, kombatanci, przedstawiciele Związku Młodzieży Wiejskiej oraz mieszkańcy gminy. Po mszy św. złożono kwiaty przy płycie pamiątkowej Jana Pawła II, znajdującej się na ścianie kościoła. Następnie wszyscy udali się do rynku, gdzie po odśpiewaniu hymnu poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów przy płycie pamiątkowej.

Wszystkich uczestników uroczystości zaproszono do Domu Kultury, gdzie odbył się występ uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnowcu oraz występ "Witaj Maj, Trzeci Maj"  w wykonaniu zespołu „Korona Żarnowca” działającego przy GOKSiT. Program artystyczny nawiązywał do rocznicy Konstytucji.

Dziękujemy przybyłym gościom za udział w uroczystości. 

 

 

 

 

 

 

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2019-05-05 14:39:23

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • wience-gmina-2020Lany_Male_3
  • wience-gmina-2020Lany_Male_2
  • wience-gmina-2020_z_Lan_Malych
  • wience-gmina-2020Wieniec_z_Chliny
  • wience-gmina-09-2020
  • DSCF7603wience-gmina-2020
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy