Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” - wyniki eliminacji gminnych

Strona główna » Aktualności » Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” - wyniki eliminacji gminnych

 

        W czwartek 28 marca br. na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnowcu odbyły się Eliminacje Gminne  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Celem turnieju jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym oraz wiedzy na temat historii pożarnictwa.

W wyniku przeprowadzonych eliminacji szkolnych do turnieju gminnego zakwalifikowało się 27 uczniów ze Szkoły Podstawowej z Chliny, Małoszyc, Żarnowca oraz Oddziału Gimnazjalnego. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe.  

Na sali gimnastycznej Komendant Gminnym OSP Jan Sarwa, dyrektor szkoły Joanna Stojek oraz Wójt Gminy Żarnowiec Grzegorz Scelina przywitali wszystkich uczestników turnieju, życząc im jak najlepszych wyników. Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie pisali test. Po sprawdzeniu testów i dogrywce ogłoszono wyniki i wręczono nagrody uczniom. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Żarnowiec.

Dla uczestników eliminacji gminnych zostanie zorganizowana wycieczka do Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach.

 

Wyniki turnieju: 

I grupa wiekowa: klasy I – III

1. miejsce Hubert Brożek SP Małoszyce

1. miejsce Artur Kasperczyk SP Małoszyce

3. miejsce Wiktor Nowak SP Małoszyce

 

II grupa wiekowa: klasy IV – VI

1. miejsce Julia Barwińska SP Żarnowiec

2. miejsce Bartłomiej Kurek SP Żarnowiec

3. miejsce Kacper Mucha SP Żarnowiec  

 

III grupa wiekowa: klasy VII - VIII i Gimnazjum

1. miejsce Natalia Ciapa SP Żarnowiec

2. miejsce Piotr Grabowski SP Żarnowiec

3. miejsce Katarzyna Szlęk SP Żarnowiec

 

Julia Barwińska oraz Natalia Ciapa reprezentować będą naszą gminę  w eliminacjach na szczeblu powiatowym, które odbędą się  17 kwietnia 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Zawierciu.

 

 

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2019-04-01 14:03:29

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • DSCF4265gok0619
  • DSCF4263gok0619
  • DSCF4262gok0619
  • DSCF4261gok0619
  • DSCF4258gok0619
  • DSCF4255gok0619
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy