Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Biesiada KGW

Strona główna » Aktualności » Biesiada KGW

 

Biesiada  KGW

 

          Na zakończenie karnawału, od wielu lat w naszej gminie organizowana jest Biesiada Kół Gospodyń Wiejskich. Tegoroczne spotkanie zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich z Koryczan. Uczestników biesiady przywitała Pani Ewa Mazurek – przewodnicząca KGW Koryczany. Następnie Wójt Gminy Żarnowiec Pan Grzegorz Scelina oraz Przewodniczący Rady Gminy Żarnowiec Pan Eugeniusz Kapuśniak, na ręce przewodniczącej KGW z Koryczan, wręczyli kwiaty i podziękowanie dla Pań za wieloletnie zaangażowanie w rozwój społeczno – kulturalny Gminy Żarnowiec.

Wójt złożył życzenia dla wszystkich zgromadzonych Pań z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet i wyraził wdzięczność za trud jaki przez dziesięciolecia, wkładają w podtrzymywanie tradycji ludowych.

Biesiadę zaszczycili swoją obecnością: Członek Zarządu - Pan Paweł Sokół i Radny Powiatowy - Pan Krzysztof Wrona, którzy złożyli życzenia i słowa uznania dla działalności społecznej KGW. 

Następnie Przewodniczący Rady Gminy złożył Paniom życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.

Jak co roku w biesiadzie wzięły udział panie z 13 Kół Gospodyń Wiejskich, działających na terenie gminy oraz radni i sołtysi. 

Spotkanie uświetnili swoim występem: Zespół Ludowy "Korona Żarnowca" działający przy Domu Kultury w Żarnowcu, Pan Leon Sarwa z Chliny, który grał na akordeonie oraz Kapela Regionalna "Żarnowiacy".

 

 

 

 

 

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2019-03-06 13:04:23

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • DSCF4046_wd19
  • DSCF4044_wd19
  • DSCF4041_wd19
  • DSCF4033_wd19
  • DSCF4031_wd19
  • DSCF4030_wd19
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy