Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Podsumowanie Projektu "Centrum Integracji Społecznej Twoją szansą na lepszy start"

Strona główna » Aktualności » Podsumowanie Projektu "Centrum Integracji Społecznej Twoją szansą na lepszy start"

 

        Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne zakończyło realizację dwuletniego projektu, który miał na celu pomoc osobom bezrobotnym oraz w trudnej sytuacji życiowej, w  celu podjęciu zmian  w swoim życiu lecz przede wszystkim podjęciu zatrudnienia. "Projekt Centrum Integracji Społecznej Twoją szansą na lepszy start" w Witowie wykorzystując potencjał specjalistów, trenerów lecz także organizując szkolenia zawodowe staże i kursy, zakładał aktywizację zawodową oraz społeczną 80 osób, w tym także mieszkańców gminy Żarnowiec. Koniec projektu dał możliwość konfrontacji założeń projektu z jego rzeczywistymi rezultatami, analizy udzielonego wsparcia oraz sprawdzenia  dalszych losów uczestników.   

Projekt okazał się ogromnym sukcesem. Z projektu skorzystało 111 osób, w tym 5 mieszkańców gminy Żarnowiec. Wsparcie kadry w pokonywaniu osobistych lęków, zachęcanie do podejmowania kolejnych kroków, niejednokrotnie osobiste wyjazdy na kursy i zaangażowanie personelu  by umożliwić osobom jak najlepszy start w nowej rzeczywistości miało bezpośrednie przełożenie na  rezultaty projektu w szczególności na ilość osób, które znalazły pracę. Wskaźnik zatrudnieniowy po zakończeniu został przekroczony prezentując poziom realizacji na poziomie 245%. W sumie 37 osób zostało zatrudnionych, w tym także mieszkańcy gminy Żarnowiec. Nasze wywiady z uczestnikami potwierdzają, iż wyszkolone osoby utrzymują swoje miejsce pracy zaś pracodawcy pozytywnie odnoszą się do przyjętych osób. 

Link do filmu relacjonujący dalsze losy niektórych uczestników  projektu: https://youtu.be/C0h7bchkMLw

Obecnie Centrum Integracji Społecznej dalej wspiera osoby  zagrożone ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą skorzystać z możliwości oferowanych przez CIS w Witowie, by podjąć wyzwanie nauki zawodu w kierunkach m.in  gastronomicznych, remontowych czy opiekuńczych  w celu znalezienia pracy. 

 

Więcej informacji na stronie: http://ciswitow.pl/

 

Centrum Integracji Społecznej jest prowadzone przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne: www.chsd.pl

 

 

 

 

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2019-01-16 13:00:54

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • Obraz_107dozynki19
  • Obraz_104dozynki19
  • Obraz_101dozynki19
  • Obraz_097dozynki19
  • Obraz_094dozynki19
  • Obraz_093dozynki19
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy