Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

Strona główna » Aktualności » ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

 

Światowy Dzień Książki

w Przedszkolu Publicznym w Żarnowcu

 

              Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to święto ustanowione przez UNESCO w 1995 roku, które ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Obchodzi się je corocznie - 23 kwietnia. Tego dnia przedszkolaki wzięły udział w uroczystej akademii poświęconej czytaniu książek. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Sekretarz Gminy Żarnowiec – Pani Renata Koźlicka, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Żarnowcu – Pani Helena Nowak, dyrektor ZSCKR – Pani Ewa Śrubarczyk, wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnowcu - Oddziały Gimnazjalne – Pani Iwona Karoń, przewodnicząca Rady Rodziców przy Przedszkolu Publicznym w Żarnowcu  – Pani Joanna Nowak. Wszystkie zaproszone osoby są na co dzień zaangażowane w czytanie książek w przedszkolu.

 Podróżnicy zachęcali swoich kolegów do obcowania z książką: wierszami, rymowankami i piosenką promującymi czytanie książek. Goście czytali fragmenty popularnych bajek. Zadaniem dzieci było odgadnięcie tytułu. Trzeba powiedzieć, że dzieci nie miały problemów z rozpoznaniem bajek. Z wielką uwagą i zainteresowaniem słuchały czytania.

Przedstawiciele grup przedszkolnych przygotowali „zagadki – niespodzianki” dla zaproszonych osób. Zagadki były w formie scenek teatralnych. Dzieci ubrane w bajkowe kostiumy - zachowywały się jak prawdziwe gwiazdy  pozując do zdjęć. Nasi sympatyczni goście bezbłędnie wypowiadali chórem tytuły bajek.

Na koniec dyrektor biblioteki – p. Helena Nowak podarowała wszystkim dzieciom występującym w akademii książeczkę pt. „Trzy złote korony Żarnowca. Rozmyślania nad latami świetności przesławnego królewskiego miasta”, której tematem jest historia Żarnowca. Książki otrzymali również: dyrektor przedszkola i  nauczyciele, którzy przygotowali dzieci do występów. Bardzo dziękujemy!!! 

 Zaproszeni goście i wszystkie dzieci dostali w prezencie zakładki do książek w formie zwierzątek.

     Serdecznie dziękujemy sympatycznym gościom za przybycie do naszego przedszkola i poświęcenie swojego cennego czasu na czytanie dzieciom.

Anna Sobianowska

 

 

 

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2018-04-27 14:54:16

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • final_wosp2019_72
  • final_wosp2019_71
  • final_wosp2019_70
  • final_wosp2019_69
  • final_wosp2019_68
  • final_wosp2019_67
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy