Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

„Młodzież Zapobiega Pożarom” - wyniki eliminacji gminnych

Strona główna » Aktualności » „Młodzież Zapobiega Pożarom” - wyniki eliminacji gminnych

 

      Dnia 28 marca br. na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnowcu zorganizowano eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”  dla uczniów Szkoły Podstawowej z Chliny, Małoszyc, Żarnowca oraz Gimnazjum Publicznego. Z każdym rokiem zwiększa się liczba uczestników biorących udział w turnieju, w tym roku łącznie wzięło w nim udział 120 uczniów.

Turniej rozpoczął się na sali gimnastycznej, gdzie Pani dyrektor Joanna Stojek wraz z Komendantem Gminnym OSP Grzegorzem Sceliną przywitali wszystkich gości i uczestników turnieju. Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie pisali test. Po przeprowadzonym teście przed budynkiem szkoły odbył się pokaz wyposażenia nowego samochodu pożarniczego z OSP Woli Libertowskiej, gdzie druh Mirosław Sąkól omówił zasady działania strażaków np. podczas pożaru czy akcji ratunkowej.

Po pokazie uczniowie udali na salę gimnastyczną, gdzie odbyło się wręczenie nagród. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy nagrody rzeczowe, które wręczali: Wójt Gminy Żarnowiec Eugeniusz Kapuśniak, dyrektor Joanna Stojek, Komendant Gminny OSP Grzegorz Scelina.

 

Wyniki turnieju:

Klasa I – III

1. miejsce Artur Kasperczyk

2. miejsce Adrian Piwowarski, Patryk Bem

 

Klasa IV – VI

1. miejsce Amelia Furmańska

2. miejsce Aleksandra Rogóż, Magdalena Kluszczyńska, Filip Kapuśniak

 

Klasa VII i Gimnazjum

1. miejsce Wiktoria Stojek

2. miejsce Daria Gabała, Oliver Szwej

 

Uczestnicy zakwalifikowani do eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbędą się w Zawierciu w dniu 11.04.2018r.:

I grupa szkoła podstawowa:

- Amelia Furmańska

II grupa klasa VII i gimnazjum:

- Wiktoria Stojek.

 

 

 

 

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2018-03-29 07:28:30

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • DSCF3907_tenis19
  • DSCF3906_tenis19
  • DSCF3890_tenis19
  • DSCF3889_tenis19
  • DSCF3905_tenis19
  • DSCF3904_tenis19
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy