Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

III edycja konkursu „Praktyka i bezpieczeństwo w rolnictwie”

Strona główna » Aktualności » III edycja konkursu „Praktyka i bezpieczeństwo w rolnictwie”

 

         20 października 2017 roku odbyła się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu III edycja konkursu „Praktyka i bezpieczeństwo w rolnictwie”. Szkoła w Żarnowcu jest inicjatorem i zarazem gospodarzem konkursu, którego ideą jest propagowanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie. W tym roku do rywalizacji stanęli uczniowie z pięciu szkół rolniczych: Nakła Śląskiego, Sandomierza, Sichowa Dużego, Piotrkowic Małych i Żarnowca. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

 I miejsce – Żarnowiec,

 II miejsce – Sandomierz,

 III miejsce – Sichów Duży,

 IV miejsce – Nakło Śląskie,

V miejsce – Piotrkowice Małe.

Zwycięzcą części teoretycznej został Mateusz Partyka. Nagrodzeni również zostali najlepsi zawodnicy poszczególnych konkurencji: Kamil Sołtysik („Jazda sprawnościowa ciągnikiem z przyczepami”), Mateusz Iwan („Jazda sprawnościowa wózkiem widłowym”), Jakub Gałązka („Obsługa i użytkowanie ciągnika z ładowaczem czołowym”), Kamil Sołtysik  i Oliwer Kokoszka („Jazda sprawnościowa kombajnem zbożowym”). Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok. Mamy nadzieję, że konkurs wpisze się na stałe w tradycję naszej szkoły i będzie cieszył się coraz większym zainteresowaniem. Promuje przecież ważne dla nas wszystkich kwestie: zachowanie bezpieczeństwa w poruszaniu się maszynami rolniczymi w ruchu drogowym oraz typowych pracach rolniczych.

Dziękujemy głównemu patronowi konkursu, Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz wszystkim sponsorom, bez których nie udałoby się zrealizować tak ważnego przedsięwzięcia.

 

Agnieszka Hajduga  

 

 

ZAŁĄCZNIKI

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2017-10-24 08:55:23

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • DSCF3692_kiermaszb18
  • DSCF3690_kiermaszb18
  • DSCF3686_kiermaszb18
  • DSCF3683_kiermaszb18
  • DSCF3682_kiermaszb18
  • DSCF3679_kiermaszb18
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy