Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Informacja Naczelnika Urzędu Skarbowego w Zawierciu

Strona główna » Aktualności » Informacja Naczelnika Urzędu Skarbowego w Zawierciu

 

Informacja

Naczelnika Urzędu Skarbowego w Zawierciu

 

1) Informacja dotycząca JPK_VAT

  • Podatnicy VAT, którzy składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, od 1 stycznia 2018 r. będą mieć obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT.
  • Swój rejestr sprzedaży i zakupów VAT będą przesyłać do resortu finansów jako Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT).

Od 1 stycznia 2018 r. ok. 1,6 mln mikroprzedsiębiorców dołączy do grona podatników VAT, którzy prowadzą elektroniczną ewidencję VAT (czyli rejestr sprzedaży i zakupów VAT) oraz przesyłają ją jako JPK_VAT. Duże przedsiębiorstwa wysyłają JPK_VAT od 1 lipca 2016 r., a małe i średnie od 1 stycznia 2017 r.

Krajowa Administracja Skarbowa chce polepszać sytuację przedsiębiorców i wzmacniać uczciwą konkurencję. Temu służy także rozszerzenie stosowania JPK na mikrofirmy. Pomoże im to w eliminowaniu nieuczciwych kontrahentów, porządkowaniu ewidencji i ograniczy liczbę kontroli ze strony służb skarbowych.

Testowa wysyłka JPK_VAT - KAS zachęca do testowego składania JPK_VAT już teraz.

Chcemy by mikroprzedsiębiorcy już teraz nauczyli się przesyłać plik JPK. Dzięki temu otrzymają szybszy zwrot podatku – zamiast 60 dni będzie to nawet 25 dni. Dotyczy to rozliczeń za październik, listopad i grudzień 2017 r. Dzięki temu przedsiębiorcy przygotują się wcześniej i sprawdzą, czy ich rozliczenie jest poprawne.

Mikroprzedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc resortu finansów w wypełnianiu nowego obowiązku. Na nowej odsłonie strony www.jpk.mf.gov.pl, która znajduje się na Portalu.

Podatkowym Ministerstwa Finansów, podatnicy znajdą m.in. bezpłatne i bezpieczne narzędzia do utworzenia i wysłania JPK_VAT, dowiedzą się – krok po kroku – jak przygotować, podpisać (w tym jak założyć bezpłatny profil zaufany eGo) i przesłać gotowe pliki do administracji skarbowej.

Czym jest JPK_VAT

JPK_VAT to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie, do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni, nawet jeśli podatnik rozlicza się kwartalnie.

JPK_VAT to nic innego, tylko dokładne dane, odzwierciedlające ewidencję zakupu i sprzedaży, którą do tej pory podatnicy mają prowadzić w formie papierowej bądź elektronicznej, aby złożyć prawidłową deklarację VAT. To przełożenie ewidencji na pewien schemat, który funkcjonuje wśród wszystkich podatników w jednolity sposób.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.jpk.mf.gov.pl  oraz pod numerami telefonów Krajowej Informacji Skarbowej 801 055 055, 22 330 03 30.

 

 

2) Naczelnik Urzędu Skarbowego w Zawierciu informuje, iż w dniu 20.10.2017r.  o godzinie 13.00 w siedzibie Cechu Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Zawierciu ul. Piłsudskiego 24 pracownicy urzędu przeprowadzą szkolenie - spotkanie informacyjne dotyczące Jednolitych Plików Kontrolnych VAT dla przedsiębiorców.

 

 

3) Naczelnik Urzędu Skarbowego w Zawierciu informuje, iż w dniu 31.10.2017r. o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Skarbowego zostanie przeprowadzone spotkanie informacyjne dotyczące rozszerzenia  obowiązku związanego z przesyłaniem Jednolitych Plików Kontrolnych VAT  dla profesjonalistów podatkowych i finansowych (księgowych, doradców podatkowych, osób zatrudnionych w biurach rachunkowych, SKOK-ach i bankach spółdzielczych).

 

 

4) Naczelnik Urzędu Skarbowego w Zawierciu informuje, iż w dniu 15.11.2017r. o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Skarbowego w Zawierciu zostanie przeprowadzone spotkanie informacyjne  dotyczące  przesyłania Jednolitych Plików Kontrolnych VAT  dla przedsiębiorców.

 

 

5)  Naczelnik Urzędu Skarbowego w Zawierciu zaprasza do korzystania z możliwości przesyłania  deklaracji podatkowych i ich korekt drogą elektroniczną poprzez www.portalpodatkowy.mf.gov.pl  Gwarantuje to: ograniczenie formalności do minimum, ograniczenie kosztów opłat pocztowych, oszczędność czasu.

 

 

6)  Naczelnik Urzędu Skarbowego w Zawierciu zaprasza Podatników do skorzystania z usługi wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR) PIT-37 i (PFR) PIT-38 za rok 2017, przygotowanej przez Ministerstwo Finansów, która udostępniona jest wyłącznie na stronie www.portalpodatkowy.mf.gov.pl

 

 

 

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2017-10-12 11:54:59

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • DSCN1595szczekociny18
  • DSCN1590szczekociny18
  • DSCN1589szczekociny18
  • DSCN1591szczekociny18
  • DSCF3519szczekociny18
  • DSCF3516szczekociny18
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy