Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

KOPERTA ŻYCIA W GMINIE ŻARNOWIEC

Strona główna » Aktualności » KOPERTA ŻYCIA W GMINIE ŻARNOWIEC

 

Gmina  Żarnowiec  przystąpiła  do  ogólnopolskiej  akcji

KOPERTA  ŻYCIA

 

        Koperta Życia to ogólnopolska akcja skierowana do seniorów, osób niepełnosprawnych, chorujących przewlekle i mieszkających samotnie.

Akcja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy oraz jakości wykonywanych usług ratunkowych.

Polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanej kopercie karty informacyjnej, na której znajdują się podstawowe dane o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki oraz kontakt do najbliższych, dane osobowe, w tym nr pesel. 

Kartę informacyjną pomaga wypełnić lekarz rodzinny.

Kopertę należy umieścić w widocznym i dostępnym miejscu. Ogólnie przyjęto, że umieszcza się ją w lodówce. Dodatkowo na drzwiach lodówki należy przykleić specjalną naklejkę (dostępną w pakiecie), by oznaczyć miejsce przechowywania koperty.

Koperta Życia znaleziona przez ratownika wezwanego do domu chorego w stanie zagrożenia życia, gdy właściciel koperty nie będzie w stanie samodzielnie udzielić informacji na temat swojego stanu zdrowia, chorób, przyjmowanych leków, stanowi nieocenioną pomoc dla lekarzy i ratowników medycznych. Pozwala służbom medycznym w szybki sposób zapoznać się z niezbędnymi informacjami o stanie zdrowia osoby chorej i podjąć działania ratujące życie.   

Na terenie naszej gminy koperty można otrzymać bezpłatnie w Urzędzie Gminy, Ośrodku Pomocy Społecznej, Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej oraz Gminnej Bibliotece Publicznej.

 

 

W załączeniu:

Wzór karty informacyjnej.

 

 

 

ZAŁĄCZNIKI

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2017-09-15 11:23:41

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • DSCF2318mikolaj17
  • DSCF2311mikolaj17
  • DSCF2310mikolaj17
  • DSCF2307mikolaj17
  • DSCF2306mikolaj17
  • DSCF2301mikolaj17
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy