Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Relacja z wycieczki do Trójmiasta

Strona główna » Aktualności » Relacja z wycieczki do Trójmiasta

 

       W dniach 2-5 lipca 2017r. grupa mieszkańców Gminy Żarnowiec uczestniczyła w wycieczce zorganizowanej przez GOKSiT w Żarnowcu.

Przystankiem w drodze nad morze był Włocławek, gdzie zobaczyć można była tamę na Wiśle, tablicę upamiętniającą męczeństwo bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i sanktuarium - uczestnicząc we mszy św.

Większość uczestników wycieczki po raz pierwszy zobaczyła morze spacerując po molo w Sopocie. Ponadto zobaczyć można było inne zakątki nadmorskiego kurortu.

Zwiedzanie Gdańska rozpoczęło się od spaceru Zieloną bramą przez Długi Targ do Bramy Złotej, po drodze oglądając fontannę Neptuna, Dwór Artusa i Bazylikę Mariacką. Duże wrażenie na zwiedzających wywarły zniszczone koszary wojskowe  na Westerplatte i  pomnik. Ostatnim punktem zwiedzania Gdańska był ogród botaniczny w Oliwie i piękny koncert organowy.

W Gdyni podziwiano morskie zwierzęta w Akwarium Gdyńskim, statki – ORP Błyskawica i Dar Pomorza na nabrzeżu przy skwerze Kościuszki, a następnie  odbył się rejs tramwajem wodnym na Hel.

Muzeum Rybołówstwa i latarnia morska to były główne atrakcje Helu z uwagi na wietrzną aurę z przelotnymi opadami deszczu.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Malborku.

Miejscem zakwaterowania była malownicza nadmorska miejscowość – Rewa, gdzie cypel stanowi raj dla amatorów sportów wodnych - windsurfingu  i kitesurfingu.

 

 

 

 

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2017-07-10 09:17:38

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • DSCF2318mikolaj17
  • DSCF2311mikolaj17
  • DSCF2310mikolaj17
  • DSCF2307mikolaj17
  • DSCF2306mikolaj17
  • DSCF2301mikolaj17
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy