Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Piękne palmy!

Strona główna » Aktualności » Piękne palmy!

 

        W Niedzielę Palmową 9 kwietnia 2017 r. miało miejsce rozstrzygnięcie gminnego konkursu na palmę i pisankę wielkanocną – organizowanego przez GOKSiT w Żarnowcu pod patronatem Wójta Gminy.

Uczestnicy konkursu - dzieci i młodzież, a także Panie z KGW z wykonanymi własnoręcznie pięknymi palmami wzięli udział w procesji palmowej. Po Mszy św. ogłoszono wyniki konkursu, a dyplomy i nagrody wręczyli: Wójt Gminy - Eugeniusz Kapuśniak, Ks. Dziekan Adolf Drożyński i Dyrektor GOKSiT - Barbara Milejska. 

Na szczególne uznanie zasłużyły Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, które od lat pielęgnują tradycje regionalne i przekazują je młodemu pokoleniu. W konkursie wzięły udział Panie z KGW: Żarnowiec, Otola, Jeziorowice, Małoszyce, Łany Wielkie, Łany Średnie, Koryczany, Chlina, Wola Libertowska i Zabrodzie.

Dziękujemy wszystkim za liczny udział w konkursie, do którego zgłoszono 75 prac.

Wystawę prac konkursowych można oglądać w Domu Kultury w Żarnowcu do Świąt Wielkanocnych - zapraszamy.

 

Wyniki konkursu do pobrania w załączniku.

ZAŁĄCZNIKI

autor: zarnowiec.pl

data dodania: 2017-04-10 12:54:47

Linki

Urząd Gminy Żarnowiec
ul. Krakowska 34, 42-439 Żarnowiec

tel.: (32) 64-49-304, (32) 64-49-320
e-mail: ug@zarnowiec.pl
ePUAP: /637-13-94-249/skrytka

  • DSCF3177bspk
  • DSCF3173bspk
  • DSCF3172bspk
  • DSCF3170bspk
  • DSCF3166bspk
  • DSCF3165bspk
Gmina Żarnowiec w układzie administracyjnym stanowi północno –wschodnią część województwa śląskiego, na styku z dwoma województwami: od wschodu ze świętokrzyskim, od południa zaś z małopolskim. Geograficznie jest częścią Wyżyny Małopolskiej na przejściu Wyżyny Częstochowskiej w Nieckę Niedziańską. Południowo – zachodnia część gminy ma urozmaiconą rzeźbę terenu ze wzniesieniami do 380 m. n.p.m. Jest ona objęta Zespołem Jurajskich Parków Krajobrazowych po Chlinę i Wolę Libertowską, rejon Udorza oraz trzy hektary parku przydworskiego ze stawami uznano jako park krajobrazowy. Pozostałą część gminy stanowią tereny płaskie z zaznaczonymi dolinami rzek.
Poleć stronę
Zapytanie
Księga gości
Zobacz wpisy