„Wiatr, wypadek, ogień, woda – strażak zawsze rękę poda”
XII edycja Ogólnopolskiego konkursu plastycznego 2009/2010 – szczebel gminny
Organizatorem konkursu jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich.
Głównym celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży tematem szeroko pojętego bezpieczeństwa, rozwijanie świadomości występowania różnego rodzaju niebezpiecznych zdarzeń, umiejętności unikania ich oraz radzenia sobie w sytuacji zagrożenia.
Eliminacje centralne odbędą się w połowie czerwca br. w Komendzie Głównej PSP w Warszawie.
W dniu 01.03.2010 roku komisja konkursowa w składzie: Lidia Wałach, Mariola Miąsko, Jolanta Karpierz, Joanna Bajor, Anna Kapuśniak i Ewa Chajduga dokonała oceny prac plastycznych. W konkursie wzięło udział 32 uczniów.
I grupa – młodsza 6-8 lat
1. Karolina Sobstel, kl.”0”
2. Kacper Sołtysik, kl. II
3. Natalia Kapuśniak, kl. I
II grupa – średnia 9-12 lat
1. Wiktoria Solińska, kl. IVa
2. Magda Nocoń, kl. IVb
3. Kamil Pronobis, kl. IVa
4. Paulina Bątorek, kl. IVb
5. Olga Klarczyńska, kl. Vb
6. Luiza Witkowicz, kl. III
7. Kamil Pałka, kl. III
8. Katarzyna Bajor, kl. III
9. Mateusz Kłek, kl. III
10. Ola Mazur, kl. III
11. Marek Pustułka, kl. III
12. Sebastian Kapuśniak, kl. III
13. Michał Dziura, kl.III
14. Karolina Rutkowska, kl. IVb
15. Kamil Kazibudzki, kl. IVa
16. Mariusz Otok, kl. IVa
17. Natalia Szwej, kl. IVa
18. Jakub Gałązkiewicz, kl. IVa
19. Iwona Pustułka, kl. IVb
20. Marcin Nowacki, kl. IVa
III grupa – starsza 13-16 lat
1. Czech Justyna, kl. III (gimnazjum)
2. Gałązkiewicz Magdalena, kl. II (gimnazjum)
3. Gałązkiewicz Karolina, kl. VIa
4. Otok Marta, kl. VIa
5. Koźlicka Milena, kl. IIIb (gimnazjum)
6. Sęk Klaudia, IIa (gimnazjum)
7. Klarczyńska Paulina, kl. Ia (gimnazjum)
8. Kazibudzka Katarzyna, kl. VIa
9. Juzaszek Edyta, kl VIa
Spośród 32 złożonych prac z żarnowieckich szkół, komisja wyłoniła 13 najlepszych prac w 3 kategoriach wiekowych, które przeszły do następnego - powiatowego już etapu. (Założeniem było wybranie po 5 prac z każdej grupy wiekowej, ale w najmłodszej grupie złożono tylko 3 prace.)
Grupa młodsza:
I miejsce – Natalia Kapuśniak, kl. I (Małoszyce)
II miejsce - Kacper Sołtysik, kl. II (Małoszyce)
III miejsce - Karolina Sobstel, kl. „0” (Małoszyce)
Grupa średnia:
I miejsce – Luiza Witkowicz, kl. III (Małoszyce)
II miejsce - Paulina Bątorek, kl. IVb (SP Żarnowiec)
III miejsce - Olga Klarczyńska, kl. Vb (SP Żarnowiec)
Wyróżnienia:
Katarzyna Bajor, kl. III (SP Żarnowiec)
Kamil Pałka, kl. III (SP Żarnowiec)
Grupa młodsza:
I miejsce – Klarczyńska Paulina, kl. Ia (gimnazjum)
II miejsce - Sęk Klaudia, IIa (gimnazjum)
III miejsce - Koźlicka Milena, kl. IIIb (gimnazjum)
Wyróżnienia:
Kazibudzka Katarzyna, kl. VIa (SP Żarnowiec)
Juzaszek Edyta, kl. VIa (SP Żarnowiec)
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Żarnowiec Pana Eugeniusza Kapuśniaka, który osobiście w dniu 23.03.2010 r. gratulował uczestnikom.